scorecardresearch.com 3. BİN YILA YÖN VEREN EN ETKİN 500 TREND ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
3. BİN YILA YÖN VEREN EN ETKİN 500 TREND

3. BİN YILA YÖN VEREN EN ETKİN 500 TREND

Yazar : PATRICK DIXON

Sayfa Sayısı : 408

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Zaman bizden yanadır.
W.E Gladstone 1809–98

Önümüzdeki bin yıl, insanlığın var olduğu ilk günden bu yana gördüğü en büyük sorunlara tanıklık edecek ve bunlardan birçoğu, yeni bin yılın ilk yüzyılında, hatta bu yüzyılın ilk yıllarında karşımıza çıkacaktır. Yeni bin yıl ayrıca, en çılgın hayallerimizin ötesine geçen yeni bilim ve teknolojiyi bize sunacak, değerlerimizde son elli yılda gördüğümüz en büyük değişimleri gerçekleştirecektir.

Global iş hayatının en etkili 20 düşünüründen biri olan ve Global Change Şirketleri’nin kurucusu ve Genel Müdürü Patrick Dixon, bu kitapta okuyuculara ve ilgililere çok önemli tespitlerde bulunuyor. İş hayatınızın geleceğini, ailenizi ve kişisel başarınızı da kapsayan 500 anahtar trendi anlatıyor ve gelecekte bir adım ileride olmak isteyenleri aydınlatıyor.

- Yarınını değiştirmek için plan yap
- Geçmişinden kalan mükemmel alternatifleri seç ve değerlendir
- Yenidünyaya dair radikal düşünmeye çalış

Eğer siz bir kuruluşsanız mutlaka bu kitabı okumalısınız!
Brian Souter.

Gelecek planı yapanlar için önemli bir kitap.
Sir Peter Vardy

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963