scorecardresearch.com 1915: Ermeni Soykırımı ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
1915: Ermeni Soykırımı

1915: Ermeni Soykırımı

Yazar : Hasan Cemal

Sayfa Sayısı : 235

Yayınevi : EVEREST YAYINLARI

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


HASAN CEMAL GAZETECİDİR, TARİHÇİ DEĞİL.
BU KİTAP DA TARİHİ BİR ARAŞTIRMANIN ÜRÜNÜ OLARAK YAZILMADI.
HASAN CEMALİN 1915 VE ERMENİ SORUNUNA İLİŞKİN KİŞİSEL SERÜVENİ SAYILABİLİR ELİNİZDEKİ BU KİTAP.
HASAN CEMAL, İLK KEZ, 1999''DA YAYIMLANAN KİMSE KIZMASIN
KENDİMİ YAZDIM İSİMLİ KİTABINDA, SİYASAL GÖRÜŞLERİNİN
ZAMAN İÇİNDE NASIL DEĞİŞTİĞİNİ, HANGİ KAYNAKLARDAN BESLENDİĞİNİ, YANİ ''SİYASAL ÖZYAŞAMÖYKÜSÜ''NÜ
ANLATMIŞTI, KENDİ KENDİSİNİ DE SAHİCİ BİR ELEŞTİRİ SÜZGECİNDEN
GEÇİREREK...
HASAN CEMAL BU KİTABINDA 1915''LE İLGİLİ OLARAK NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİ YİNE ÖZELEŞTİREL BİR DİLLE ANLATIRKEN, TÜRKİYE''NİN ''KAYIP TARİHİ''YLE İCAT EDİLMİŞ'' TARİHİNE DE IŞIK TUTMAYA ÇALIŞIYOR, HER ZAMANKİ İÇTENLİĞİYLE...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963