scorecardresearch.com Kamu İhale Kılavuzu ve Tüm İmar - İnşaat - İhale Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu İhale Kılavuzu

Kamu İhale Kılavuzu

Yazar : Veli Böke

Sayfa Sayısı : 1434

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İmar - İnşaat - İhale Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitabımızda kamu ihale mevzuatı, 4964 sayılı Kanunla birlikte yapılan değişikliklerle birlikte incelenmiş; Kamu İhale Kurulu tarafından verilen uyuşmazlık kararları ve düzenleyici kurul kararları ışığı altında açıklanmaya çalışılmıştır. Kitap üç bölümden oluşmaktadır: Kamu İhale Kanunu, Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve Ekler. İlk iki bölümde Kanunlar maddeler halinde incelenmiş ve açıklanmaya çalışılmıştır. Öncelikle kanun metnine yer verilmiş ve gerekçesi ile geçirdiği kanunlaşma süreci hakkında bilgi sunulmuştur. Daha sonra maddenin açıklaması yapılmış ve son bölümde ise madde ile ilgili olduğu düşünülen Kamu İhale Kurulu (KİK), Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay kararlarından alıntılara yer verilmiştir.
Tüm kamu İhale Mevzuatı ve Kamu İhale Kurulu Kararları, web tarayıcısı ve word formatında düzenlenerek kitabın ekinde bulunan CD içerisinde toplanmış ve okurlara sunulmuştur. CD içerisinde ayrıca, yaklaşık maliyet, iş bitirme ve diğer rakamları, TEFE oranları ile güncelleme programı bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963