scorecardresearch.com İstatistik Yöntemler 1 ve Tüm İktisat / İktisat Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İstatistik Yöntemler 1

İstatistik Yöntemler 1

Yazar : Erdoğan Gavcar

Sayfa Sayısı : 270

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : İktisat / İktisat Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


2001 Yılında birinci baskısı, 2003 yılında ikinci baskısı yapılan kitabım kısa sürede tükenmiş ve üçüncü baskısının yapılması gerekmiştir. Bu baskıda veriler güncelleştirilerek YTL nın kullanılması sağlanmış, yeni örnekler ve yeni bir bölüm daha ilave edilerek kitap baskıya hazır hale getirilmiştir. Günümüzde istatistiğin kullanılmadığı alan yoktur. Yapılacak olan bütün bilimsel araştırmalarda istatistik kullanılmaktadır. İstatistikten özellikle sosyal bilimler, sağlık bilimleri ve fen bilimlerinde yararlanılmaktadır. İstatistik bilimsel araştırmalarda amaç olmayıp araç konumundadır.

Hazırlamış olduğum bu kitap lisans düzeyinde öğrenim görmekte olan ve istatistik dersini okuyan öğrencilerimize başvuru kaynağı niteliğindedir. Bu amaçla kitap 9 bölümden oluşmaktadır. Diğer baskılarda lisansüstü öğrencileri de dikkate alınarak kitabın kapsamı yeni bölümler ilave edilerek genişletilecektir. Bu güne kadar bizleri yetiştiren Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sayısal Yöntemler Anabilim Dalındaki tüm hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca kitabın yazımı sırasında büyük sabır gösteren eşime ve çocuklarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963