scorecardresearch.com Yükseköğretim Ceza Ve Disiplin Soruşturması ve Tüm İdare Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yükseköğretim Ceza Ve Disiplin Soruşturması

Yükseköğretim Ceza Ve Disiplin Soruşturması

Yazar : Bahattin Duman

Sayfa Sayısı : 377

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İdare Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Üniversiteler, diğer kurumlardan farklı olarak birbirinden çok farklı özlük haklarına sahip personelle çalışmaktadır. Bu durum doğal olarak her biri için açılması olası bir ceza ya da disiplin soruşturması için farklı uygulamalar ve şartlar getirmektedir. Sakarya Üniversitesi’nde uzun yıllar hukuk müşaviri olarak görev yapan ve Mart 2010 dan itibaren Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında 1.Hukuk Müşaviri olarak yeni görevine devam eden Bahattin DUMAN, üniversitelerdeki öğretim üyelerinin, çalışan personelin ve de öğrencilerin özlük haklarını göz önünde bulundurarak bir ceza ve disiplin soruşturma rehberi hazırlamıştır. Kitapta; ilgili kanun ve yönetmeliklerin yanı sıra, konu ile ilgili yargı kararları ve örnek dilekçelere de yer verilmiş, böylece hangi aşamada, hangi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda tam anlamı iler rehber bir kitap olmuştur. Kitabımız; Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarında Disiplin Amiri, Ceza Vermeye Yetkili Amir, Yetkili Kurul, Disiplin Kurulu, Soruşturmacı ve tüm ilgililere yardımcı olacaktır.
Konu Başlıkları
-       Ceza ve Disiplin Hukukunun Temel Özellikleri
-       Soruşturma Mevzuatı ve Uygulaması
-       Anayasa ve İlgili Kanunlar
-       Yükseköğretim Kanununa Göre Ceza Soruşturması
-       Yükseköğretim Kanununa Göre Disiplin Soruşturması
-       Personel Ceza Soruşturması Örnekleri
-       Personel Disiplin Soruşturması Örnekleri
-       Öğrenci Disiplin Soruşturması Örnekleri
Dilekçe Örnekleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963