scorecardresearch.com Türkiye-Avrupa Topluluğu Ortaklık Hukuku ve Tüm İdare Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye-Avrupa Topluluğu Ortaklık Hukuku

Türkiye-Avrupa Topluluğu Ortaklık Hukuku

Sayfa Sayısı : 510

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : İdare Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiye Avrupa Birliği üyeliği eşiğinde bulunmaktadır. Zira üyelik müzakere sürecinin 3 Ekim 2005 tarihinde başlaması öngörülmektedir. Bununla birlikte, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini veya üyeliğin ne zaman gerçekleşeceğini söylemek şuan itibariyle maalesef bir öngörüden öteye girmemektedir. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği 2015 yılından önce mümkün olmadığı neredeyse kesinlik kazanmış gibi gözükmektedir.

Daha sonrası içinse herhangi bir üyelik garantisi verilmemiştir. Aksine müzakere sürecinin ucunun açık olduğu Avrupa Birliği tarafından her vesilede ifade edilmektedir. Son olarak Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan müzakere çerçevesi belgesinde bu kayıt not edilmiştir.

Avrupa’daki Türkiye karşıtı çevreler Türkiye’nin tam üyeliğinin dışında indirgenmiş üyelik (sürekli delegasyonlar altında üyelik) veya üyelik dışında imtiyazlı ilişki modellerini önermektedirler.

Avrupa Birliği’nde Türkiye’nin üyeliği konusunda bölünmeler ve ortaya çıkan diğer zorluklar, Türkiye - Avrupa Birliği ilişkilerinin geleceğinin ortaklık düzeyinde devam etmesi olasılığının ortadan kalkmayacağını göstermektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963