scorecardresearch.com İdari Para Cezaları Ve Diğer İdari Yaptırımlar ve Tüm İdare Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İdari Para Cezaları Ve Diğer İdari Yaptırımlar

İdari Para Cezaları Ve Diğer İdari Yaptırımlar

Yazar : Yaşar Güçlü

Sayfa Sayısı : 347

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İdare Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Genel Olarak Kabahatler ve İdari Yaptırımlar
- Kabahatler Kanununun Uygulanması
- Kabahatten Dolayı Sorumluluğun Esasları
- İdari Yaptırımlar
- Kabahatlerde Zamanaşımı
- İdari Yaptırım Kararı
- İdari Yaptırım Kararlarına Karşı Başvuru Yolları
- Kabahatler Kanununda Tanımlanan Kabahatler

01/06/2005 tarih ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile idari para cezaları ve diğer idari yaptırımların uygulanması ve bu yaptırımlara karşı başvuru yollarına ilişkin temel kurallar konulduktan sonra, Anayasa Mahkemesince Kanunun 3 üncü maddesinin iptal edilmesi ve uygulamada çıkan bazı aksaklıklar nedeniyle 06/12/2006 tarih ve 5560 sayılı Kanunla Kabahatler Kanununda bazı değişiklikler yapılmış, ayrıca 23/01/2008 tarih ve 5728 sayılı Kanunla hemen hemen bütün kanunlardaki idari yaptırımlara ilişkin hükümler tadil edilmiştir.
Bu şekilde tamamen yenilenen sistemdeki karışıklıklara ve tereddütlere ışık tutacak nitelikteki bu çalışmada, idari para cezaları başta olmak üzere idari yaptırım kararlarının verilmesi ve uygulanması, bunlara karşı başvuru yolları ve usulleri örneklerle ve yargı kararlarıyla açıklanarak hukukçuların, idari yaptırım uygulayan kurum ve kuruluşlarla kamu görevlilerinin, hakkında idari yaptırım uygulananların faydalanabileceği pratik ve uygulamaya yönelik bir eser ortaya konulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963