scorecardresearch.com Fasikül Aylık Hukuk Dergisi Yıl: 2 Sayı: 2 Ocak 2010 ve Tüm Hukuk Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fasikül Aylık Hukuk Dergisi Yıl: 2 Sayı: 2 Ocak 2010

Fasikül Aylık Hukuk Dergisi Yıl: 2 Sayı: 2 Ocak 2010

Sayfa Sayısı : 25

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Hukuk Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Prof. Dr. Bahri ÖZTÜRK: Gösterilerde Kullanılan Çocuklar ve Öcalan''ın Yeniden Yargılanması
- Prof. Dr. Ahmet GÖKCEN - Dr. Murat BALCI: "Terörle Mücadele Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Işığında, Abdullah Öcalan''ın Yeniden Yargılanması Sorunu
- Dr. Gottfried PLAGEMANN: Türk ve Alman Ceza Hukukuna Göre Çocukların Eğitimi ve Korunması
- Özdem ÖZAYDIN - Uzm. Sosyolog Aslı ÜNAL: İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ile Söyleşi "Suça Sürüklenen Çocuklar ve Terörle Mücadele"
- Prof. Dr. Dres. h.c. Hans-Heiner KÜHNE - Çevirmen: Özdem ÖZAYDIN: Gösteriler Sırasında Şiddet Kullanan Çocukların (Alman ve Türk) Ceza Hukukundaki Yeri (Eyleme Katılmış Çocukların Cezalarının Azaltılması; Bunların Arkasında Bulunan Gerçek Faillerin Cezasının Arttırılması Konusunda Türkiye İnsiyatifi)
- Prof. Dr. Dres. h.c. Hans-Heiner KÜHNE: Stellungnahme zu Fragen der strafrechtlichen Beurteilung jugendlicher Gewalttäter bei Demonstrationen aus Anlass der Türkischen Initiative, die Strafen für die Jugendlichen zu verringern und die für die Hintermänner zu erhöhen

Ceza Hukukunda Yeni Bir Ses!
Editörlüğünü Bahri ÖZTÜRK''ün yaptığı "Fasikül" dergisi okuyucuyla buluşuyor. Hukuk dünyasına renk ve zenginlik katmayı amaçlayan dergiye her ay Yayınevimizden ve kitapçılardan ulaşabilirsiniz.
Neden Fasikül?
"TC İstanbul Kültür Üniversitesi Ceza Hukuku ve Araştırma Merkezi, kısaltılmış adıyla CEHAMER, "söz uçar, yazı kalır" özdeyişinden hareketle; yönetmeliği uyarınca yapmak zorunda olduğu bilimsel etkinliklerin neticesinde ortaya çıkan değerli bilgilerin uçup gitmemesi, bilakis bunların hem akademisyenlerin ve hem de uygulamacıların kullanımına sunulabilmesi için bir dergi çıkarmaya karar verdi.
Bu dergi her hafta veya 15 günde bir hiç olmazsa ayda bir ama mutlaka çıkmalıydı. Bu dergi, çıkarmış olmak için çıkmamalı; okunmak, kullanılmak, kısacası işe yaramak için çıkmalıydı."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963