scorecardresearch.com Ceza Hukuku Dergisi Yıl: 5 - Sayı: 14 Aralık 2010 ve Tüm Hukuk Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ceza Hukuku Dergisi Yıl: 5 - Sayı: 14 Aralık 2010

Ceza Hukuku Dergisi Yıl: 5 - Sayı: 14 Aralık 2010

Sayfa Sayısı : 210

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Hukuk Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ceza Hukuku Dergisi (CHD) ülkemizdeki ceza hukuku alanına özgü tek dergidir.
Dergi, sadece ceza hukukçularına değil, tüm hukukçulara açık olup diğer hukuk dallarında ve fakat ceza hukuku ile ilgili tüm yayınlara yer vermeyi hedeflemektedir.
Ceza hukukunun ülkemizde bir bilim dalı olarak gelişiminde derginin de katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
Dergi 4 ayda bir yayımlanmaktadır.
Dergi hakemli bir dergi olmakla birlikte, hakem denetiminden geçmemiş yazılara da yer verilmektedir.

Konu Başlıkları
- Gülsün Ayhan AYGÖRMEZ:Alman Ekonomi Ceza Hukukuna Giriş - I
- Prof. Dr. Hans KUDLICH - Dr. Silke NOLTENSMEIER - Çev:Serkan MERAKLI:Alman Menkul Kıymetlerin Ticareti Kanunu 14''ün Atfı ile 38''e Göre Yasak Olan İçeriden Öğrenenlerin Ticareti''nde Kazanç Müsaderesi (Alman Ceza Kanunu 73 vd.) Kararının Verilmesi Sorunu
- Dr. Koray DOĞAN:Ceza Hukukunda Belge Kavramı
- Arş. Gör. İlker TEPE:Fiyatları Etkileme Suçu ( TCK m. 237)
- Arş. Gör. İsa BAŞBÜYÜK:Hırsızlık ve Dolandırıcılık Suçlarının Bilişim Sistemlerinin Araç Olarak Kullanılması Suretiyle İşlenmesi
- Arş. Gör. M. Emre YILDIZ:İnternet Bankacılığı Hakkında Yargıtay''ın 17.11.2009 Tarih, 2009-11-193 Esas Sayılı Kararının İncelenmesi
- Prof. Dr. Veli Özer ÖZBEK:Karşılıksız İşlemi Yapılmasına Sebebiyet Verme Suçu (5941 Sayılı Çek Kanunu m.5-1-3) ve Çek Düzenleme ve Çek Hesabı Açma Yasağı (5941 Sayılı Çek Kanunu m.5-4-10)
- Prof. Dr. Veli Özer ÖZBEK:Tefecilik Suçu (TCK m.241)
- Arş. Gör. İlker TEPE:Ticari Sır, Bankacılık Sırrı veya Müşteri Sırrı Niteliğindeki Bilgi veya Belgelerin Açıklanması Suçu (TCK m. 239-1-3)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963