scorecardresearch.com 999 Art Work ve Tüm Hobi Kitapları Radikal Kitap'ta!
999 Art Work

999 Art Work

Sayfa Sayısı : 670

Yayınevi : LOFT PUBLICATIONS

Tür : Hobi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mağara resimlerinden Rönesans, Kübizm ve Pop Art akımlarına, "999 Art Works" okuyucularını insanlığın 40.000 yıllık sanat serüveninin en önemli duraklarında, dönüm noktası sayılan eserler arasında keyifli ve bilgilendirici bir yolculuğa çıkarıyor. Kronolojik düzen içerisinde, sanat tarihi, en erken örneklerden günümüze adım adım, en büyük ustaların paha biçilemeyen eserleri üzerinden ilerleyen yolculukta, okuyucular her bir eserin yapım yılı/yılları, kullanılan malzeme, sanatçı, boyut ve günümüzde bulundukları yer gibi temel bilgilere sahip oluyor. İçeriğini çoğunlukla resim ve heykel sanatının eşsiz örneklerinin oluşturduğu bu kapsamlı kitapta Boticelli, Valezquez, Albrecht Dürer, Caravaggio, Rembrandt, Francisco de Goya, Jan Vermeer, William Blake, Paul Cezanne, Paul Gaugin, Michelangelo, Rafaello Sanzio, Auguste Renoir gibi Batı Kültürü''nün dahilerinin müze ve özel koleksiyonlardaki en değerli eserlerinin yanısıra, Güney Amerika''nın Colomb öncesi en parlak medeniyetlerinden Aztek, Olmec, Zapotec ve Maya''lardan günümüze kalmış heykel sanatı örneklerini; Çin, Hindistan ve Khemer gibi büyük Asya uygarlıklarının eserlerini, özgün Afrika sanatı örneklerine ait tarihi eserleri ve İslam uygarlığının görkemli eserlerini bulabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963