scorecardresearch.com Mükemmel Cilt İçin Doğal Reçeteler ve Tüm Güzellik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mükemmel Cilt İçin Doğal Reçeteler

Mükemmel Cilt İçin Doğal Reçeteler

Yazar : Sibel Karakaya

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : PLATFORM YAYINLARI

Tür : Güzellik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Vücudunuzun herhangi bir yerinde ki derinize mikroskop altında bakın. İşlevlerine göre belirgin farklılıklarına rağmen üç tabaka- epidermis, dermis ve hipodermis tabakaları her zaman görülecektir.
Dış tabaka veya epidermis esas olarak aktif tabakanın altını korumak ve su buharlaşmasını düzenlemek için yapılanmıştır. Nispeten daha dayanıklı hücrelerden oluşan en dış ölü hücrelerin yenileri ile yer değiştirdiği yoğun bir yenilenme söz konusudur. Hiç kan damarı veya sinir uçları barındırmaz.
Alttaki tabaka dermis, en çalışkan ve ciltte ki yaşlanma sürecinin çoğundan sorumlu olan tabakadır. Hissetme, sıcaklık ayarı, salgılama ve dolaşım gibi birçok işlevi kolojen, elastin, sinir uçları, yağ ve tat bezlerinin üst kısmı ve küçük kan damarlarından (veya kılcal damarlar dan) oluşan karmaşık bir yapıyı gerektirir. Protein esaslı kolojen lifler cilde esnekliğini vermek için elastin ile birlikte bir takım oluşturur. Yağ bezlerin yoğunluğu kafa derisi ve alın çevresi, ağız ve burunda oluşur ve temel işlevleri sağlıklı saç ve cilt için yağ yapıcı vazgeçilmez yağlı salgı üretmektir. Tat bezleri vücutta ki su oranını düzenlediği kadar toksinleri de yok eder. kozmetiği biri birinden ayırt etmeyi öğretmeyi ummaktayım.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963