scorecardresearch.com Piç Güveysinden Hallice ve Tüm Günlük Kitapları Radikal Kitap'ta!
Piç Güveysinden Hallice

Piç Güveysinden Hallice

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : OKUYAN US YAYINLARI

Tür : Günlük

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsan neyle yaşar sorusunun cevabıydı “kadın”.

Babama desem ki, “’Baba, sen bana adam olamazsın derdin ama bak ben Superman oldum”, kuvvetle muhtemel bana diyeceği şey, “Sigortası var mı?” olur.

Usulca uzandım, çünkü “Beni öper misin?” diye soran kadın, yarın “Beni niye aramıyorsun?” diye trip atacak kadın olacaktı.

Tahmini zorlukları atlatmıştım, ama şimdi daha zorlu bir sınav beni bekliyordu. Sevgili olmadığınızı karşınızdakine nasıl anlatırsınız sınavı. 

DERKEN AŞIK OLUR ADAMIMIZ... AMA NİYE? AMA KİME? AMA NASIL?

Sen benim canımsın, işte ben o yüzden ölemiyorum. 
                                                                . . .  
samihazinses Özgeçmiş:

Yeryüzünde 24. yılını geçiren samihazinses için hayat 2’ye ayrılıyor: Kadınlar ve börekler. Nabza göre şerbetin kıvamını iyi tutturduğu için herkesle anlaşabilen yazar, blog âlemine önceleri ekmek düşürmek için giriyor, ardından internet gurusu olup çıkıyor. Kadınlara olan inancını ise hiçbir zaman yitirmiyor.

Bugünlerde kendine ait atölyesinde sanat sepet işleriyle uğraşıp, hayalindeki mükemmel kadın birleşimini düşünerek hayatına kaldığı yerden devam ediyor. OkuyanUs Yayınları’nın çiçeği burnunda dizisi “dizüstü edebiyatı” yeni yazarları veya yazar adaylarını aramıza katma yolunda ilerliyor. Dizinin ikinci kitabı P*ç Güveysinden Hallice, internet selebritisi Sami Hazinses’in romanı. Ömrünün baharındaki Hazinses, “çeyrek asırlık” yaşam tecrübesiyle pek çok hayatî meseleye cevap veriyor kitabında(!) Artık hepimizin bildiği üzere, bu meseleler tek bir sonuca çıkıyor aslında; bir erkek için, tabi ki kadın!

Konu aslında bildik bir konu, içinde bulunduğu bütün sosyal aktivitelerin sonunda bir kadını hedef olarak belirleyen yeni nesil bir erkeğin, “kanka” olarak adlandırdığı bir kız arkadaşına âşık olmasıyla tepetaklak olan hayatı. Yiyeceği “ekmek” peşinde koşarken, sürekli önünde duran “börek” ile aklı başına gelen bir gencin dramı belki de. Sözkonusu kitapta bu bildik konunun neden işlendiğini çok irdelemenin bir anlamı yok, nasıl işlendiği önemli aslında, çünkü Hazinses’in kimi yerlerde (bazen birbiri ardına) sıraladığı tespitler okurların büyük çoğunluğuna oldukça eğlenceli gelecektir. Sami Hazinses takipçilerinin mutlaka okuyacağı (hattâ bu tarihe kadar çoktan okuduğu) kitabın asıl özelliği ise; arada sırada duyduğumuz “yeni nesil ne yapıyor” ile ilgili bilgiler veriyor olması. Televizyonlarda, gazetelerde kimi sosyologlar, gençlik araştırması yaparken bol bol alakasız mecralara yönelip daha da alakasız sonuçlar çıkarırlar… İşte bu tehkileden kurtarabilecek bir kitap, ama o kadar! Bütün gün bilgisayar karşısında, hangi hatunla bir şeyler yaparım endişesine düşen kahramanımız aslında çevremizde sıklıkla tesadüf ettiğimiz tiplerin de bir yansıması. Aradaki eğlenceli diyaloglar keyfinizi yerine getirebilir, tabi hızlı kitap okuyanlardansanız…

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963