scorecardresearch.com PARİS İSTANBUL KUDÜS BİR SEYYAHIN GÜNLÜĞÜ ve Tüm Günlük Kitapları Radikal Kitap'ta!
PARİS İSTANBUL KUDÜS BİR SEYYAHIN GÜNLÜĞÜ

PARİS İSTANBUL KUDÜS BİR SEYYAHIN GÜNLÜĞÜ

Yazar : CHATEAUBRIAND

Sayfa Sayısı : 544

Yayınevi : İLKBİZ YAYINLARI

Tür : Günlük

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir dönüme anlamak geçmişi, günü ve geleceği anlamanın ilk önemli adımlarından biridir. Chateaubriand, 18 Temmuz 1806''da Paris''ten "Kutsal Toprak''a gitmek için memleketinden çıkan son Fransız, belki de ben olacağım" diyerek döneminin tüm önyargılarını kuşanmış olarak başlar yolculuğuna. 1800''lerin başında Paris, Kudüs arasındaki coğrafi yapının özelliklerinin yanında yol boyunca ilginç kültürel gözlemlerde de bulunur. Hıristiyan, Yahudi, Müslüman ve bir dizi ulus arasındaki anlayış ile anlamayışı karşımıza çıkarır seyyahımız. Farklı olmanın ne anlama gelebileceğinden çok farlılıkların ne olduğunu görürüz, çoğu zaman seyyahımızı şaşırtan davranış ve yaşamlarla karşılaşırız. Yapıtın günümüzde devam eden din ve ulus çatışmalarının doğuş bilgilerini içermesi kitaba farklı bir önem de vermekte. Günümüzde süregelen uluslararası ilişkilerde gelişmeleri anlamak için elinizdeki kitap temel kaynaklardan birini oluşturmakta. Yaklaşık iki yüzyıl önce insanların düşünce yapıları ve birbirlerine bakışlarını günümüzde de farklı biçimde ancak aynı özde sürdürdüklerini görmek ilginç olacaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963