scorecardresearch.com Yoksulluk Tuzağı ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yoksulluk Tuzağı

Yoksulluk Tuzağı

Yazar : Reşat Sinanoğlu

Sayfa Sayısı : 296

Yayınevi : DÜNYA KİTAPLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Reşat Sinanoğlu mevcut ekonomik koşulları mikro ve makro açıdan en doğru değerlendirebilen ve bu bağlamda da gelecek açısından en sağlıklı yönlendirmeleri yapabilen ender uzmanlardan birisidir.
 • Bulgularını ve değerlendirmelerini sade ve kolay anlaşılabilir bir biçimde yazılı ve sözlü olarak karşısındakilere ve okurlarına aktarabilen Sinanoğlu, bu nitelikleri ile ayrı bir özel kişilik sergilemektedir.
 • Ekonomik olayları firma bazında kolayca kavrayabilen ve mevcut durumu dikkate alarak geleceğe yönelik gelişmeleri çabuklukla proje bazında senaryo haline getirebilen Sinanoğlu, bu özelliği itibariyle de dikkatleri üzerinde toplamaktadır.
 • Özellikle yazılarında okurlarına birçok olayı hatırlatabilecek bir anlatım tarzını benimsemesi, tam anlamı ile okurlarına bilgi zenginliği sağlamaktadır. Bu bağlamda Sinanoğlu nu okuyanlar kendilerini bilgi açısından daha güçlü hissetmektedirler.
 • İnsanlar öğrendikçe öğrenmek isterler. Sinanoğlu, insanlara öğrendikçe öğrenme hasletini aşılamaktadır
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963