scorecardresearch.com Yerel Yönetimlerde İnsan Kaynakları ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yerel Yönetimlerde İnsan Kaynakları

Yerel Yönetimlerde İnsan Kaynakları

Yazar : Mustafa Tamer

Sayfa Sayısı : 638

Yayınevi : MUSTAFA TAMER STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI YAYINEVİ

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Böylece; ‘’ yerel yönetimlerin en önemli fonksiyonlarını başında imar geldiğine göre’’; bu konularda çok yeterli olduklarını da söylemek oldukça güçtür. Böylesine önemli ve karmaşık konuda değişen şartlara uyum sağlamada yerel yönetimler güçlük çekmektedirler. Yerel yönetimlerin özellikle mevzuat ve yargı kararlarını uygulamakta ve takipte zorlandıkları da ortadadır. İşte böylesine önemli bir konuda mevcut eksikliği görmemiz ve yerel yönetim çalışanlarının talepleri doğrultusunda; bu alanla ilgili bir çalışma yapmaya bizi sevk etmiştir. ‘’Yerel yönetimler konusunda kafa yoran birisi’’ olarak imar konusunda ilgililere ve uygulayıcılara faydalı olması amacıyla bu eser kaleme alınmıştır.

Bu arada; uygulamada yerel yönetimler ve özellikle de belediyelerle ilgili insan kaynakları, ihale, mali konular, ruhsat gibi konularda yayınlanmış çok sayıda eser olmasına ve hizmetiçi eğitim çalışmalarında uzmanlar bulunmasına rağmen yerel yönetimlerde ‘’ imar’’ ile ilgili kaynak ve uzman pek bulunmamaktadır. Bu açığın kapatılması içinde bu çalışma kaleme alınmış ve bu alanda yoğunlaşılmıştır. Bu çalışma kapsamında daha çok teorik tanımlamalar ve şablonlardan ziyade uygulamaya ve yasal alana yönelik pratik açıklamalar yapılması amaçlanmıştır. Daha çok bir rehber niteliğinde olması düşünülerek hazırlanmıştır.. Kitabımızın uygulamacılara ve karar alıcılara yol gösterecek bir başvuru kaynağı ve rehber olması amaçlanmıştır. Bu alandaki son durumlar mümkün olduğunca yansıtılmaya çalışılmıştır.

Diğer yandan; hazırlanması için yerel yönetim görevlileri ve özellikle imar uygulamasından sorumlu olanların istek ve teşvikleri sonucunda söz konusu elinizdeki kitap mevzuatta ve uygulamada meydana gelen en son değişmeleri yansıtacak şekilde; Danıştay, Sayıştay ve Yargıtay kararları ile İçişleri Bakanlığı ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın görüşleri mümkün olduğu ölçüde kitaba yansıtılmaya çalışılmıştır.

Böylece; kitabın tam anlamıyla bir ‘’başvuru kaynağı’’ olması hedeflenmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- İmar Kanunu / İl Özel İdareleri
- İmar Planları
- Deprem–Afet Yapıları / Yapı Ruhsatı
- Kaçak Yapı– İmar Kirliliği
- Yapı Kullanma İzni / Kat Mülkiyeti Kanunu
- Sığınak– Asansör
- Otopark –Mezarlıklar
- Mücavir Alan
- Toprak Koruma– Hazine / Kamulaştırma
- İmar Cezaları – Afları
- Mera Kanunu / Taşınmazların Tahsisi
- 18 İnci Madde– Arsa / Koruma İmar Planları
- Plansız Alanlar / Harita – Harita Bilgileri
- Kıyı Kanunu
- Mühendislik ve Mimarlık / Çevre Düzeni Planı
- Tapu– Kadastro Kanunu / Balıkçı Barınakları
- Gecekondu–İskan Kanunu / Fen Adamları
- Binalarda Isı Yalıtımı
- Toplu Konut / Binalar– Enerji Performansı
- İfraz ve Tevhid / Yapı Denetimi–Malzemeleri
- İmar Planı Yapımı / Tip İmar Yönetmeliği/

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963