scorecardresearch.com Uluslararası Eksende Terör Ve Türkiye ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uluslararası Eksende Terör Ve Türkiye

Uluslararası Eksende Terör Ve Türkiye

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 334

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU OLAN TERÖR NASIL BİTİRİLİR SORUSUNUN CEVABI USTA YAZARLARIN KALEMİNDEN BU KİTAPTA…
Elinizdeki kitap sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın en büyük problemlerinden biri olan “terör” konusunu işlemektedir. Kitabın başlangıcını “TERÖR ve TÜRKİYE” konusunu tüm yönleriyle inceleyen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği (AGİTPA) Türk Grubu başkanlığının yanı sıra, teşkilatın ikinci başkanlığını uzun yıllar sürdürmüş olan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş yapmıştır. Sonraki bölümse istihbaratçı kimliğiyle ülkemizde tanınan ve bu konuda ihtisas yapmış Prof. Dr Mahir Kaynak tarafından kaleme alınmış ve “TERÖRÜN MANTIĞI VE KAYNAĞI” tüm yönleriyle incelenmiştir.
11 Eylül 2001’de New York’ta meydana gelen “İkiz Kule” saldırılarından sonra Batı’da ortaya çıkan İSLAM KORKUSU (İslamofobya) yine Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş tarafından değerlendirilmiş, Prof. Dr. Mahir Kaynak “AMERİKA’YI KİM VURDU?” sorusunun cevaplarını aramıştır. Komşumuz Irak’ta yaşananlar, ülkemizin bütünlüğünü hedef seçen bölücü terör bu kitabın dikkat çeken konularındandır.
Tarih araştırmalarıyla tanınan Ahmet Almaz ise bu kitapta “TERÖR OYUNLARI” başlığında Yunan ve Ermeni hareketlerinin tarihi arka planını incelemekte ve Güneydoğu Anadolu’da yaşanan benzer oyunlara dikkat çekmektedir. Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş tarafından kitabın sonunda “Terör Nasıl Bitirilir?” sorusunun cevabı aranmakta ve çözüm önerileri sunulmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963