scorecardresearch.com Türkiye'de Bir Amerikalı Mistik ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye'de Bir Amerikalı Mistik

Türkiye'de Bir Amerikalı Mistik

Sayfa Sayısı : 399

Yayınevi : DHARMA YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Türkiye de Bir Amerikalı Mistik, ruhsal ve fiziksel yaşamlarımız arasındaki denge arayışının mükemmel bir yorumu. Hikaye, bizleri bu güçlü yolculuğa Michael Gurian ile birlikte çıkarıyor." Türkiye de Bir Amerikalı Mistik, hem içerdiği ruhsal uyanış, hem de çarpıcı maceralarıyla. Herman Hesse nin Siddharta sı. Carlos Castenada nın Don Juan ın Öğretileri, Richard Bach ın Martı sı ve Marlo Morgan ın Bir Çift Yürek i gibi olağanüstü ruhsal yolculukları arasında yerini almıştır. Kitapta, yaşlı bir sufi ustasının gözetimi altında gerçeği arayan karizmatik genç kahraman, aydınlanmanın on elementini keşfetmektedir. Tezini ilahi halusinojenler üzerine hazırlayan psikoloji öğrencisi Ben Brickman, olağandışı rüyaların etkisiyle Paris e gider. Bu arada, Türkiye nin Ege kıyılarında, yüzden fazla insan, "Büyücü" olarak adlandırılan ve yakın bir zamanda yirmibirinci yüzyıl için yaşamsal öneme sahip mesajlar aktaracağını söyleyen mucizevi bir kişi ile karşılaşmışlardır. "Büyücü" yalnızca insanların gördüğü bir düş mü yoksa kutsal bir haberci mi? Ne olursa olsun, Ben, aydınlanma için gerekli on görevi yerine getirmedikçe gerçeğin tamamı açığa çıkmayacaktır. Bu kitap, tarihin başlangıcından bu yana mistikler tarafından belirlenen temel görevleri yerine getirmeye hazır olan herkes için ruhsal uyanışın güçlü bir olasılık olduğunu ortaya koymaktadır. Michael Gurian, bir psikoterapist ve pek çok "besteller" kitabın yazarıdır. Amerika daki pek çok üniversitede ve Ankara Üniversitesi nde psikoloji, teoloji, mitoloji ve edebiyat alanlarında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Şu anda eşi ve iki çocuğu ile Washington, Spokane de yaşamaktadır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963