scorecardresearch.com Tatilcinin El Çantası (15 Kitap) ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tatilcinin El Çantası (15 Kitap)

Tatilcinin El Çantası (15 Kitap)

Yayınevi : TRUVA YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MEĞER ANNEM HAKLIYMIŞ - ZEKİ KAYAHAN COŞKUN
FARELİ KÖYÜN KAVALCISI VE SAZ ARKADAŞLARI - ZEKİ KAYAHAN COŞKUN
EV ERKEĞİNDEN AŞK MASALLARI
EV ERKEĞİNDEN SANAL SOHBETLER
DÜNYANIN EN SAÇMA İCATLARI
UCUBE DENEMELER
BEN HİÇ SENSİZ KALMADIM Kİ..
MUTLULUK ÜNİVERSİTESİ
SIRADAN SÖYLEMLERE KARİZMATİK CEVAPLAR
TÜKETİM CUMHURİYETİ
MEFISTO'DAN ERKEKLERE ŞEYTANİ TAVSİYELER
ŞEYTANİ TAVSİYELER / LUCIFER'DEN KADINLARA
BAFOMET'TEN HERKESE ŞEYTANİ TAVSİYELER
BABİL BÜYÜCÜSÜ
DRUIDLERDEN YÜRÜTTÜĞÜM POPÜLER BÜYÜLER

FARELİ KÖYÜN KAVALCISI VE SAZ ARKADAŞLARI
-Gepetto’nun çocuğu olmadığı için suntadan ürettiği Pinokyo, Gepetto’yu pişman mı etti?..
-Pinokyo’nun kasıklarını zımparalayarak intihar etmesinin sebebi neydi?..
-William Tell’in ailesi, William’ın karısı Saliha’dan boşanmasını niçin ısrarla istiyordu?..
-William Tell’in oğlu Faruk, kim tarafından kaçırıldı?..
-Karlı Kayın Ormanı’nda terk edilen, Hansel ve Gratel’i bekleyen sürpriz neydi?..
-Hansel ve Gratel’i arabalardan teyp çalmaya, kapkaç yapmaya iten kimdi?..
-Robin Hood, Anadol kamyonetiyle yaptığı soygunlarla nasıl korku saldı?..
-Hapisten çıkan Robin Hood, çek-senet tahsilatına ve tefeciliğe başlayınca, kendisiyle çelişmedi mi?..
-Neslihan ve Ayvaz çiftinin bebek beklediği dönemde, Neslihan’ın aşermesi sonucunda Rapunzel için kaderin kötü oyunu mu başlıyordu?..
-Rapunzel’i kapatıldığı kuleden vinçle kurtaran belediye başkanı kimdi?..
-Kırk Haramilerin mağaranın kapısını açmak için kullandığı şifre sadece “Açıl susam açıl”mıydı?.. Ve dahası Ali Baba’nın bu şifreyi kaydettiği cihaz neydi?..
-Ali Baba, Kırk Haramilerin ganimetine konunca elde ettiği sermayeyi borsya mı yatırdı?..
-Pollyanna neden amcasının oğlu Nejdet’le akraba evliliği yapmak zorunda kaldı?..
-Çocukları; Onurcan ve Mukaddes sakat doğunca, Pollyanna’nın başvurduğu iyimserlik oyunları neydi?..

EV ERKEĞİNDEN AŞK MASALLARI • Son zamanlarda aşklar, masal tadında yaşanmaz oldu. Artık eski sevgiler, ihtiraslar, kavuşmalar veya ayrılıklar yeni neslin dalga geçtiği, hor gördüğü duygular oldu. Artık tek gecelik ilişkiler in, uzun soluklu aşklar ise out. Ev Erkeği ve Aydın Denizci masal tadında yaşanan aşkları, masal tadında anlattılar…
 • Eğer bir şiir yazılacaksa, o sen olmalısın hüzün gözlü, bir annenin yakarışı ile başlar sevgiler sütü ile karışır kanı, gözyaşları akarken annenin. Bir anne olacaksa eğer sevgisi mabet olan sen olursun yine hüzün gözlü. Kalbini göstermek insanlara severek karşılıksızca, kalbinde olmak ve yaşamak her şeyi umarsızca, ve seni sevebilmek, aşkı yaşamak keyifle ama acısını da bilmek, aşkı tatmak, ağlamak ağlamak, hep seninle ağlamak. Ve bilmek seni, anlamak, karşılıksız sevebilmek sen olmak bazen, seninle olabilmek, seninle yaşamak göz yaşlarımsın uyurken seyrettiğim, gözlerime baktığında sevip, ağlamak istediğim. Sen benim eşimsin, ne aynı ne de farklı ellerimizde baston, kalbimizde acı olsa da, seneler birbirini kovalasa, birimiz diğeri bırakıp sonsuzluğa uçsa da, ne ben sensiz olacağım, ne de sen bensiz...

  SIRADAN SÖYLEMLERE KARİZMATİK CEVAPLAR • Sıradan söylemlere karizmatik cevaplar bulma hissi aslında her şeyden önce hayata biraz daha renkli bakma ihtiyacı ile ortaya çıktı. Yaşayıp giderken insanların artık sıradanlaşan diyaloglarına biraz tuz biraz da şeker eklersek nasıl bir lezzet olur acaba merakının bir sonucu bu kitap. Aslında “ Karizma” kelimesi bile o kadar sıradanlaştı ki anlamını kaybettiğini fark etmememiz de bu sıradanlık yüzünden. Kitap da “ Karizma” aslında bu kelimenin hayatın içinde kullanımlarından doğan komediye bir pas atarak daha çok “ Komik” kelimesinin karşılığı olarak kullanıldığını zaten sizler de hissedeceksiniz. Neler var neler, hepsi tanıdık şeyler. Günün herhangi bir anında tanıdığınız ya da tanımadığınız pek çok kişi tarafından kullanılan söylemler, sorular. Kitap da her soru yada söylem için çok farklı alternatif cevap ve söylemler bulacaksınız, bazılarını beklide günlük hayatınıza taşıyıp, bu cevapları kullanacaksınız ama benim asıl istediğim kendi cevaplarınızı kendi söylemlerinizi de oluşturup beklide bunları benimle paylaşmanız ki kitap da bu paylaşımın radyo programında gerçekleşen bazı örneklerini de okuyacaksınız.

  TÜKETİM CUMHURİYETİ
  Bilenler bilir beni, açık konuşmayı severim. Lafı dallandırıp, kem küm edenlerden de değilim. Neden diye sorarsanız, zaman yok, hayat çok kısa derim. Gerçekler o kadar çok, hayat o kadar kısa ki, zamanı tüketmeye hakkımız, kaybedecek tek bir an bile yok. Değerli dostlarım, canım okurlarım, ne yazık ki tüketim okyanusunda, akvaryumdaki bir balık gibi yaşıyoruz. Dışarıdan gelen boruyu kesseler, birkaç saatlik işimiz var. Peki, ama o akvaryuma bizi kim koydu? Cevabı basit: kendimiz atladık… Hem de çuvallama!
  Neden?
  Çünkü akvaryumun içindeki renkli taşlarla döşenmiş sanal deryayı, gerçek sandık ve daldık. Ve şimdi nefes alamıyoruz… Boğuluyoruz, camdan dışarı da çıkamıyoruz. Adeta Jim Carrey’nin filmindeki “Truman Show” durumundayız… Birileri bizi yönlendiriyor, bizler de o fanusun içinde sorgusuz sualsiz yaşayıp gidiyoruz.
  Üretebildiğimiz tek bir şey var: Tüketmek. Her gün “nasıl tüketebiliriz, ne tüketebiliyoruz” diye yaşıyoruz. Tabiri caiz ise “Bugün kendin için ne tükettin?” bir durumdayız…
  Tüketim odaklı bir kafa yapımız oluştu. Kendimizi ve etrafımızı olabildiğince harcıyoruz. Harcamadan, tüketmeden geçen bir günü yaşanmamış sayıyoruz adeta. Tüketiyoruz, tükeniyoruz. Kimse tükettiğini de kabul etmiyor işin acı tarafı. Sadece kendimizi kandırıyoruz, elimizde her gün yazdığımız kaleme ne diyoruz: “Tükenmez kalem…” Oysa içindeki mürekkebi göre göre aldatıyoruz kendimizi, kabul etmiyoruz tükendiğini kalemin, tükenecek işte ama ne diyoruz: “TÜKENMEZ KALEM!”
  Elinizdeki bu kitap, üretime geçtiğinizin bir işareti olup, sizi ve ailenizi akvaryumdan kurtarıp nefes almanızı sağlayacaktır. Bugüne kadar, düşünemediğin tüm harcamalarının listesini bulabileceksin. Bu kitap, seni ve aileni zengin etmeyecek. Ne kadar zengin olursan ol, tüketim odaklı kafayla asla nefes alamayacaksın, ben size ve ailenize nefes aldırmayı teklif ediyorum. Yani ÇARESİZ değiliz ÇARE BİZİZ! Derin nefes al ve başla ferahlamaya! OOOOOOHHHHHHH BEEEEE!..
 • Soru:
  “Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane.”
 • Cevap:
  Extreeeeeeeeeee!.. Vadaaaaaaaaaaaaa!..
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963