scorecardresearch.com Şemsiyemin Telleri ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şemsiyemin Telleri

Şemsiyemin Telleri

Yazar : Mehmet Muhsinoğlu

Sayfa Sayısı : 387

Yayınevi : İSİM YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“ŞEMSİYEMİN TELLERİ”nin yazarı Mehmet Muhsinoğlu 1944’te doğdu. Ga­ziantep Dayı Ahmet Ağa İlkokulu ve Gaziantep Lisesi orta bölümünden sonra, İs­tanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Hukuk Fakültesi’ni yarıda bı­raktı. İngiltere’de “Editorial Management” dalında gazetecilik eğitimi gördü.

Yeni Ülkü, Haber, Vatan, Son Havadis, Güneş, Dünya, Tercüman, Milliyet, Günaydın gazetelerinde muhabir, istihbarat şefi, haber müdürü, temsilci, genel yayın yönetmen yardımcısı ve yazar olarak çalıştı. Temmuz/2006’dan beri “Bütün Dünya” dergisinin yayın genel yönetmen yardımcısı olarak çalışıyor.

Akbasın ve Uluslararası Haber Ajans’larında Genel Müdürlük, Anadolu Ajansı’nda Genel Müdür Yardımcılığı, Başbakanlık Basın Danışmanlığı görevlerinde bulundu.Parlamento Muhabirleri Derneği ile Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) Yönetim Kurullarına Mali Sekreter seçildi. Yurtiçi ve yurtdışı meslek kuruluşları genel kurullarında Türkiye temsil­cisi olarak, başkanlık divanı ve icra kurulu üyeliği, TKA Genel Sekreterliği yaptı.

1968 (PDM) Siyasi Mizah Başarı Mansiyonu, 1969 (AGC) Yılın Gazetecisi, 1978 (AGC) Yılın Gazetecisi, 1989 (TBB) Başarı ve Basın Hizmet Ödülü, 1990 (TBB) Başarı ve Basın Hizmet Ödülü, 1991 (GGC) Yılın Gazetecisi ödüllerini ka­zandı.Binlerce siyasi haber, araştırma, inceleme, röportaj, edebi, mizahi hikaye, Parlamento ve Ankara Kulis Notları, küçük fıkra (NOKTA) ve siyasi köşe yazıları yayınlandı.

1983-1997 döneminde; Büyük Türkiye Partisi Basın Müşaviri, Doğru Yol Partisi Kurucusu, Genel Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi, Yüksek Disiplin Ku­rulu Üyesi ve (24 saat ) Demokrat Türkiye Partisi Kurucusu olarak siyasi çalış­malar yaptı.

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in süresinin bitimine 3 ay kala; 1.Şubat.2000’de, Çankaya Köşkün’de Başdanışmanlık Uzmanı kadrosuyla, kitap yazarı-Danışman görevine başladı. Daha sonra Demirel’in Kuleli Ofis’inde bu görevini 2.Haziran.2005 tarihine kadar sürdürdü.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963