scorecardresearch.com Pkk Gerçeği ve Kürt Sorunu ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pkk Gerçeği ve Kürt  Sorunu

Pkk Gerçeği ve Kürt Sorunu

Yazar : Ömer Altıntop

Sayfa Sayısı : 271

Yayınevi : MY KİTAP

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1970''lı yıllarda Türk bürokratlarına yönelik kanlı eylemler gerçekleştiren Ermeni ASALA terör örgütü 1980''lı yıllara gelindiğinde yerini selefi konumundaki PKK''ya bıraktı. Siyasal bir hüviyete bürünen ASALA''nın yarım bıraktığı silahlı eylemleri yürütme görevini artık ayrılıkçı Kürt terör örgütü PKK üslenerek 1984 yılında ilk kanlı eylemini gerçekleştirdi.
1978 yılında asıl adının Artin Aramyan olduğu iddia edilen ve kamuoyu tarafından Abdullah Öcalan olarak bilinen kişi tarafında kurulan PKK kısa sürede nasıl oldu da bu kadar büyüdü? Bu büyüme sürecinde gerek komşu ülkeler, Yunanistan, Ermenistan, İran, Irak, Suriye gerekse ABD, İsrail, İngiltere, Fransa ve İtalya gibi batılı büyük ülkeler PKK''ya nasıl destek verdi? Özellikle 1990''lı yıllarda ülkemize konuşlandırılan uluslararası Çekiç Güç''ün asıl misyonu neydi? Gerçekten İran ve Irak Savaş''ından sonra Güneyde Türkiye''ye karşı oluşabilecek tehditlere karşı Türkiye''yi koruyacak nitelikte tampon bölge oluşturmak mıydı yoksa PKK militanlarını eğitmek miydi?
Gerek istihbarat birimlerinin yaptığı araştırmalarda gerekse, canlı olarak yakalanan PKK militanlarının verdiği ifadelere uluslararası Çekiç Güç''ün asıl misyonunun Kuzey Irak''ta bulunan Kürt Halkını ve PKKTıları eğittiği yönündedir.
Ermeniler ile Kürtler arasında Kutsal İttifak nasıl kuruldu?
Ermenistan PKK''ya niçin düzenli para yardımında bulunuyor?
PKK kimler tarafından nasıl yönetiyor?
PKK ile Ergenekon arasında nasıl bir bağ var?
PKK''lıları ClAve MOSSAD nasıl eğitiyor?
Kripto Ermenileri Anadolu''da nasıl gizlendi?
AB Kürt sorununa ve Kürtçülere nasıl bakıyor?
PKK Kürt açılımını niçin provoke ediyor?
1993 yılında yaşanan seri cinayetler niçin işlendi?
Eşref Bitlisi hangi siyasetçi ABD''ye şikayet etti?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963