scorecardresearch.com Picus Sayı - 14 ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Picus Sayı - 14

Picus Sayı - 14

Sayfa Sayısı : 104

Yayınevi : EPSİLON YAYINEVİ

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler
 • İçeriden / Ateş hattında kar fırtınasına, aile trajedilerinden uluslararası yazınsal başarılara... Bu ayın haberlerinin kimileri bizi kederlendirirken kimileri de yüzümüzü güldürüyor.
 • Uzak Fotoğraflar / Kürşat Başar / Bir romancı, tarihi kişiliklerden esinlenebilir, tümüyle gerçek ya da onlardan yola çıkarak kurgulandığı bir roman için araştırmalar yapabilir, ama benim amacım bu değil.
 • Buluşma / Türk şiirinin güçlü sesi İsmet Özelle Henry Sen Neden Buradasın adlı kitabının hemen sonrasında Sefa Kaplan konuştu.
 • Çeviri Kokusu / Ölüm yıldönünümnde Benjaminin çok sayıda kuramcıya esin kaynağı olmuş "Çevirmenin Ödevi" adlı makalesi
 • Söyleşi / Yekta Kopan üç öykü kitabından sonra, farklı karakterlerin farklı baba figürleriyle hesaplaşmalarını konu alan İçimde Kim Var adlı ilk romanını yayımladı.
 • Söyleşi / Şair ve yazar olarak da tanınan ve Yeşilçamın en ünlü oyuncularından olduğu dönemde Avustralyaya yerleşen Nihat Ziyalan
 • Kapak / Romancı Ahmet Ümitle "olmayan biri", Şeytan Ayrıntıda Gizlidir"in kahramanı konuştu.
 • Klasikler Galerisi / Sevgi Sanlı, dostu Fakir Baykurtun, zaman zaman kendi ağzından dinlediği çetin yaşamını ve yapıtlarını anlattı.
 • Mektubunuz Var / Bu ay Picusun okurlarına armağanı Mebuse Tekayın "Annem Gibi Olmadım" adlı öykü kitabı.
 • Dosya / Semih Gümüş, Işık Öğütçü, Hilmi Yavuz, İnci Aral, toplumsal gerçekçi edebiyatımızın ustası Orhan Kemali değerlendirdiler.
 • Yeni Yayınlar / Yeni kitaplar, tanıtımlar, eleştiriler, söyleşiyer, yayınevi haberleri, çok satan kitaplar listeleri...
 • Müzik / Us adlı albümü çıkan Athena, müziğinden ödün vermeden kendini kabul ettirmenin keyfini yaşıyor.
 • Ajanda * Çizgi roman: İmkansızlıklar dedektifi Martin Mystere * Nota defteri: Romantik çağın klasik yüzü * Sinema: İstanbul dile gelince * Sinema: Sonsuz aşka inanan dev; Shrek * El sanatları: Dikkat gözünüz kamaşacak * Dans: Rüyamda gördüm
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963