scorecardresearch.com Peygamberler Neden Kadın Değildi? ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Peygamberler Neden Kadın Değildi?

Peygamberler Neden Kadın Değildi?

Yazar : Ferit Aydın

Sayfa Sayısı : 126

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Peygamberler neden Arabistan''dan çıktı ve Peygamberler neden kadın değildi gibi yıllarca aklımızı kurcalayan ve yanıt bulamadığımız soruların yanıtlarını veren geniş bir araştırmanın ilk kitabı.
 • Kuran-ı Kerim peygamberler arasında hiçbir ayrım yapılmamasını emreder: “Deyiniz ki biz Allah''a bizlere indirilen kitaba, İbrahim''e, İsmail''e, İshak''a, Yakup''a ve oğullarına indirilenlere; Rableri tarafından Musa''ya ve İsa''ya verilenlere iman ettik. Onları birbirinden peygamber olarak ayırmayınız.” (Bakara 2/36) - Hz Adem''den Hz. Muhammed''e kadar kitap getirmiş ya da kitap getirmemiş, Kuran-ı Kerim''de adı geçen 25 peygamberin hayatı, yaptıkları, mucizeleri, çileleri ve cemaati… - Kuran-ı Kerim''de peygamberlerin tarihinden bahsedilirken şöyle denilir: “Peygamberlerin bir kısmını bundan önce sana haber verdik, bir kısmını ise haber vermedik.” 124 bin peygamberden bahsedilse de bazı hadislerde bu net değildir. - Ve Kuran''da adı geçmeyen ancak peygamber oldukları kesin olan kutlu ve değerli insanlar.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963