scorecardresearch.com Patlayan Peynirin Esrarı - Dedektif Fare ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Patlayan Peynirin Esrarı - Dedektif Fare

Patlayan Peynirin Esrarı - Dedektif Fare

Yazar : Alan Sunderland

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : O2 YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Erimiş peynirlerin duvarlara yapıştığı, her şeyin altüst olduğu fabrikadaki bütün ipuçları bu olayda ilginç bir durum olduğunu ortaya koyuyordu.
Müfettiş O’Malley bu işin içinde bir gariplik olduğunu hemen anlamıştı.
İlk bakışta bütün ipuçları şüpheli olarak, kötülüğü ile ünlü fındık faresi  Çetesini işaret ediyordu. Durum, sıradan bir suç şebekesinin eylemi  olamayacak kadar tuhaftı. Ama zaten Müfettiş O’Malley de biraz tuhaftı:  kürklüydü, uzun bir kuyruğu ve uzun bıyıkları vardı!
Farelerin, fındık farelerinin ve insanların işe karıştığı tam bir kördüğüm!  Tüm zamanların en karmaşık olaylarından birisi...  içinde Hikaye. Tehlikeli tren yolculuğu, fare kaçırmalar, ölümün kıyısında yapılan danslar,  zehirli bir komplo, bütün kemirgenleri tehdit eden büyük bir tehlike...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Belgelerle 17 Aralık Hükümeti Devirme Operasyonu mu?'

  Yazar : Çetin Agaşe

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Belgelerle 17 Aralık Hükümeti Devirme Operasyonu mu? - Çetin Agaşe Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "Haziran olaylarıyla...
  Devamı...
 • 'Kısır Döngü Nasıl Kırılabilir ?'

  Yazar : M. TINAZ TİTİZ

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Kısır Döngü Nasıl Kırılabilir ? - M. Tınaz Titiz " Osmanlı İmparatorluğu''nun çözülmesinden sonra Cumhuriyet Türkiye''sinin yüklenmiş...
  Devamı...
 • '#direngeziparkı'

  Yazar : Bora Samman Tamer Tamar

  Tür : Güncel-Genel Konular


  #direngeziparkı - Bora Samman Tamer Tamar 31 Mayıs 2013 akşamı, Gezi Parkı’nı savunmak ve polis şiddetine karşı durmak...
  Devamı...
 • 'Pkk’nın Çocuk Askerleri'

  Yazar : FARUK ARSLAN

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Pkk’nın Çocuk Askerleri - Faruk Arslan Baba ocağından dağa giden yolda tek engel vardı; Okul. PKK, küçük yaştaki...
  Devamı...
 • 'Komplolar Kitabı'

  Yazar : Doğan Gürpınar

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Doğan Gürpınar, komploların tarihini ve ideolojik kökenlerini incelediği çalışmasında, her şeyin aslında göründüğü gibi olduğu bir dünyanın kapılarını açıyor.
  Devamı...
 • 'Sayılarla Dünya'

  Yazar : Mitchell Symons

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Üzerinde yaşadığımız dünya büyüleyici gerçekler ve istatistiklerle dolu. Sayılarla Dünya, etrafımızda olan biteni sayılar aracılığıyla görmemizi sağlayarak, en etkileyici detayları gözler önüne seriyor.
  Devamı...
 • 'Geziye Giden Yol'

  Yazar : Özer Topçu

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Geziye Giden Yol - Özer Topçu BASIN BÜLTENİ Nenemin büyük mücadelesi sonrasında vazgeçilen muhacirliğin ardından...
  Devamı...
 • 'Kadını Kim Örttü?'

  Yazar : Ali Bulaç

  Tür : Güncel-Genel Konular


  Kadını Kim Örttü? - Ali Bulaç Kadını kim örttü? Hayati bir soru bu… Allah kadını yarattı. Onu cevherlerle donattı. Sınırsız...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963