scorecardresearch.com Melekler Ve Şeytanlar'ı Aydınlatmak ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Melekler Ve Şeytanlar'ı Aydınlatmak

Melekler Ve Şeytanlar'ı Aydınlatmak

Yazar : SIMON COX

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : KLAN YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Dan Brown''ın uluslararası çok satan kitabı, Melekler ve Şeytanlar, yine uluslararası bir başarı yakalayan Da Vinci Şifresi''nin en büyük rakibi olmuş ve milyonlarca okuyucuyu, genellikle birbirlerine karşıt olan bilim ile Hıristiyanlığın, sıradışı bir bilimsel buluş yüzünden bir araya gelmeye zorlandığı bir dünya ile tanıştırmıştır. Bu dünyada, gizli bir yolu gösteren pagan işaretlerin ve kadim sembollerin sırları, Roma''nın her yanına yayılmış olan kiliseler ve heykeller aracılığıyla çözülmekte, Kilise''nin düşmanı olan kadim ve efsanevi bir gizli kardeşlik yeniden canlandırılmakta ve görünüşe göre Vatikan''ın tümüyle yokedilip, Katolik inancının ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

  Ancak kitabın sonunda okuyucu, aklında nelerin gerçek, nelerin kurgu tarafından bozulmuş olduğu sorusuyla başbaşa kalmaktadır. Melekler ve Şeytanlar''ı Aydınlatmak, bu eserin yarattığı soruları yanıtlamak için eşsiz bir eserdir. A''dan Z''ye doğru düzenlenmiş kolay okunur bir yapı ile, kitabın özünü oluşturan, kurgudan daha garip ve gizemli sorulara yanıt vermektedir:

  - "Illuminati" olarak bilinen gizli örgüt gerçekten de var mıdır?
  - Büyük Üstat Bernini, olası adayları kendilerine çekmek için bir Aydınlanma Yolu yaratmış mıydı?

  - Dünyayı yönetmeyi planladığı söylenen Bilderberg Grubu''nda dünyaca ünlü hangi isimler bulunmaktadır?

  - Amerika Başkanları''ndan baba ve oğul George Bush''un da üyesi olduğu Kafatası ve Kemik Derneği, Yeni Dünya Düzeni''ni yaratmaya çalışan Illuminati''ye bağlı bir kötülük yuvası mıdır?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963