scorecardresearch.com Mahalli İdare Birlikleri ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mahalli İdare Birlikleri

Mahalli İdare Birlikleri

Yazar : Mustafa Tamer

Sayfa Sayısı : 638

Yayınevi : MUSTAFA TAMER STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI YAYINEVİ

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kamu ve yerel yönetimler konusundaki çalışma ve eserleriyle tanınan konun uzmanı Vali ve Kamu Yönetimi Uzamanı Dr. Mustafa TAMER’in sabırsızlıkla beklenen Yerel Yönetimlerde İnsan Kaynakları kitabı çıkmıştır. Bu kitapta kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar, üniversiteler, belediyeler, il özel idareleri, valilikler, kaymakamlıklar, ile işyerleri, işletmeler ve vatandaşlar için son derece önemli bilgiler yer almaktadır

Bu çalışma kapsamında daha çok teorik tanımlamalar ve şablonlardan ziyade uygulamaya ve yasal alana yönelik pratik açıklamalar yapılması amaçlanmıştır. Daha çok bir rehber niteliğinde olması düşünülerek hazırlanmıştır.. Kitabımızın uygulamacılara ve karar alıcılara yol gösterecek bir başvuru kaynağı ve rehber olması amaçlanmıştır. Bu alandaki son durumlar mümkün olduğunca yansıtılmaya çalışılmıştır.

Diğer yandan; basıldığından bu yana çok ilgi gören kitap mevzuatta ve uygulamada meydana gelen değişmeleri yansıtacak şekilde en son değişiklikler ile ve konuları daha da genişleterek yayınlanmasına karar verilmiştir. Söz konusu birinci baskısından sonra uygulamada meydana gelen değişiklikler en son halleri ile kitaba yansıtılmış, Danıştay, Sayıştay ve Yargıtay kararları, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı görüşleri ve mevzuatta meydana gelen en son değişiklikler mümkün olduğu ölçüde kitaba yansıtılmaya çalışılmıştır.

Böylece kitabın kapasitesi iki katına çıkmıştır. Ayrıca bazı diğer bazı konular da eklenmek suretiyle kitabın tam anlamıyla bir ‘’başvuru kaynağı’’ olması hedeflenmiştir. Okuyuculardan, seminer katılımcılarımdan ve yerel yönetimcilerden gelen talep ve istekler doğrultusunda ekleme ve düzenlemeler yapılmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Birlik Kuruluşu
- Köydeş
- Birlik Hak ve Yetkileri
- Köylere H. G. Birlikleri
- Birlik Tip Tüzüğü
- KHGB İhale Süreci
- Birlik Meclisi
- Turizm A.H. Birlikleri
- Birlik Encümeni
- Sulama Birlikleri
- Birlik Başkanı
- Belediyeler Birliği
- Teşkilât ve Personel
- Vilayetler Hizmet Birliği
- Üyelerin Durumu
- Zorunlu Birlikler
- Bütçe ve Muhasebe
- Bölge Düzeyinde Birlikler
- Birliklerin Giderleri
- Diğer Birlikler
- Birliklerin Gelirleri
- Birliklerin Denetimi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963