scorecardresearch.com Küçük Oteller Kitabı 2003 ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küçük Oteller Kitabı 2003

Küçük Oteller Kitabı 2003

Yazar : Sevan Nişanyan, Müjde Nişanyan

Sayfa Sayısı : 348

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Sevan Nişanyan ve Müjde Nişanyan’dan Türkiye’nin en güzel küçük otelleri. Güncellenmiş 5. Baskısı ile... İlk yayınlandığı 1998 yılından beri, her yıl en çok okunan kitaplar listesinin en üst sıralarında yer alan Küçük Oteller Kitabı, artık bir klasik... Türk turizminde önemli bir trendin öncüsü olan kitap, misyonunu sürdürüyor. Küçük Oteller Kitabı’nın 2002 baskısında 21’i yeni 174 otel yer alıyor. Otellerin tümü yeni kitap için bir kez daha ziyaret edildi, yenilik ve değişiklikler not edildi. Kitapta yer alan otellerin bazı ortak yanları var. Hepsi Türkiye’nin alışılmış kalıplarının dışında, kişisel bir çabanın ve sevginin eseri olan yerler. “İyi ki varlar” dediğimiz yerler. Hapiste yazılan şiirleri, romanları, siyasi manifestoları hepimiz biliyoruz. Ancak hapiste yazılan turistik rehber kitap galiba bir ilk. Sevan Nişanyan Şirince köyünde tüm Türkiye ye örnek olacak nitelikte köy evi restorasyonları yaptığı için Selçuk Kapalı Cezaevinde yedi ay hapis cezasına çarptırıldı. Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk ün onayıyla cezaevinde bilgisayarını kullanmasına izin verildi. Küçük Oteller Kitabı bu kez Selçuk Kapalı Cezaevinde yazıldı, hazırlandı ve tashih edildi; cezaevi savcısının şaşkın bakışları altında fotoğrafları seçilip sayfa düzeni yapıldı. 2002 Haziran ayı sonunda Sevan Nişanyan ın tahliyesiyle birlikte Küçük Oteller Kitabı da okuyucularına kavuştu.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963