scorecardresearch.com Kritik Enerji Altyapı Güvenliği Projesi Sonuç Raporu (5 Cilt Takım) ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kritik Enerji Altyapı Güvenliği Projesi Sonuç Raporu (5 Cilt Takım)

Kritik Enerji Altyapı Güvenliği Projesi Sonuç Raporu (5 Cilt Takım)

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 285

Yayınevi : UŞAK YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


USAK bünyesinde kurulan Enerji Güvenliği Araştırmaları Merkezi (EGAM), 2011 yılında kritik enerji altyapı güvenliği konusuna odaklanmış ve bir yıl süren proje çerçevesinde kapsamlı literatür taramalarının yanısıra, alan araştırmaları, çalıştaylar ve konferanslar serisiyle elde ettiği bilgiler ışığında, konunun dünyadaki ve Türkiye’deki genel durumunu belirlemiştir. Türkiye’de kritik enerji altyapı unsurları (KEAU) güvenliğini mercek altına yatırarak mevcut durumu tespit etmek, bu konuda farkındalık yaratmak ve sorunlar ile çözüm önerilerini kamuoyunun ve yetkili birimlerin dikkatine sunmak amacıyla bir çalışma yapılmıştır. Nitekim, “Kritik Enerji Altyapı Güvenliği Projesi” adlı bu çalışmanın tüm boyutlarını ve detaylı sonuçlarını içeren bir rapor hazırlanmıştır. 12 yazar tarafından hazırlanan Kritik Enerji Altyapı Projesi Sonuç Raporu, 8 farklı il ve ilçede 30’dan fazla uzmanla yapılan görüşmeler, Haziran 2011’de yapılan uluslararası bir konferans ve farklı zamanlarda gerçekleştirilen dört çalıştay çerçevesinde oluşturulan titiz bir çalışmanın ürünü niteliğindedir. “Kritik Enerji Altyapı Güvenliği Projesi” kapsamında yapılan çalıştaylarda ve sahada gerçekleştirilen mülakatlarda ortaya çıkan görüşler ile literatürde saptanan farklı ülkelerdeki örnek uygulamalar doğrultusunda KEAU güvenliğinin arttırılması amacıyla öneriler de sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963