scorecardresearch.com İnternetin Kararttığı Hayatlar ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnternetin Kararttığı Hayatlar

İnternetin Kararttığı Hayatlar

Yazar : Prof. Dr. Osman Özsoy

Sayfa Sayısı : 370

Yayınevi : POZİTİF YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnternet kaynaklı nedenlerle hayatı kararan insanlara dair örnekler giderek artıyor.

Bu kitap, dünyanın en genç bilgisayar kullanıcısına sahip olan ülkemiz insanına güvenli internet kullanımı konusunda ışık tutmak, internet kaynaklı olası risklere dikkat çekmek üzere kaleme alındı.

Kitabın amacı, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, aileyi ve toplumu internetin olumsuz etkileri konusunda bilgilendirmek, internet kaynaklı herhangi bir sorunla karşılaşmalarını engellemek, bu konuda ülkemizde ve dünyada yaşanan örnekleri paylaşarak benzer olayların tekrarlanmasının önüne geçmektir.
Birçok insan henüz farkına varmamış olsa da, bugün internet kullanırken gösterilen dikkatsizliğin geleçekte büyük sorun oluşturma riski bulunmaktadır.
Kaldı ki internet, başkalarıyla paylaşmak istemediğimiz kişisel bilgilerimizin, çok özel yazışmalarımızın ve görüntülerimizin kontrol edilmesi riskinin yanında, oluşturduğu bağımlılık, insan sağlığını olumsuz etkileyen yeni hastalık türlerine yol açmması ve internet üzerinden karşılaşılan ve hayatı karartan uygulamarla farkına varılmadan hedef halina gelinmesi gibi nedenlerle ciddi sorunları da beraberinde getirmektedir.
İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından olan internetin yararlarını saymak ciltler dolusu kitap tutar. Alanında bugüne kadar yazılmış en kapsamlı çalışma olan bu kitap, en bir kişiyi internetin oluşturduğu risklerden sakındırmak için kaleme alındı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963