scorecardresearch.com Günümüz Dünya Sorunları - Disiplinlerarası Bir Yaklaşım ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Günümüz Dünya Sorunları - Disiplinlerarası Bir Yaklaşım

Günümüz Dünya Sorunları - Disiplinlerarası Bir Yaklaşım

Yazar : Nurettin Özgen

Sayfa Sayısı : 52

Yayınevi : EĞİTEN KİTAP

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


500 sayfada tam bir devr-i alem yaptırıyor bu kitap. İnsanın yeryüzündeki macerasının dününü, bugününü ve geleceğini geniş bir spektrumda taramak isteyenlere yetkin bir ufuk turu sunuyor. Tam bir coğrafya düşüncesinin ürünü olmuş: disiplin sınırlarına sıkışmadan, bol referanslı, içinde herkesin öğrenecek bir şeyler bulabileceği (ben buldum!) bir kaynak. Dilimizde büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Bu eser sayesinde sorunlara kafa yormaya başlamak artık sorun değil! Tüm ekibi kutlarım.
Prof. Dr. H. Nüzhet Dalfes
Okur, eline aldığı bu kitapta “insanlık hali”nin çeşitli biçimlerini yetkin araştırmacıların kaleminden okuyacak. Bu kadar çeşitli konuyu bir araya getiren ve bize özgün tahliller sunan nadir bir eser var elimizde. O nedenle tüm katkı sunanları ve bu kitap projesini tasarlayıp gerçekleştirenleri kutluyor, bize armağan ettikleri bu değerli yapıt için kendi adıma şükranlarımı sunuyorum.
Prof. Dr. Doğu ERGİL
Küresel iklim değişikliği ve çölleşme, sularla ilgili sorunlardan tarım, hayvancılık, sağlık, yoksulluk, inanç ve kentleşmeye varıncaya kadar dünyamızın güncel sorunlarının güzide akademisyenlerce kaleme alındığı bu kitap, entelektüellerden öğrencilere varıncaya kadar toplumun geniş bir geniş bir kesimine hitap etmektedir. Emeği geçenleri kutluyorum.
Prof. Dr. h. c. İbrahim ATALAY
Bu kitap, bilimin değişik anabilim dalları için yararlı ve ufuk açıcı bir inceleme olduğu kanısındayım.
Prof. Dr. Hayati DOĞANAY

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963