scorecardresearch.com Güncel Pazarlama Yaklaşımları ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Güncel Pazarlama Yaklaşımları

Güncel Pazarlama Yaklaşımları

Yazar : Dr. Çağatay Taşkın

Sayfa Sayısı : 282

Yayınevi : ALFA AKTÜEL YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Talebin uyarılması ve yönetilmesi" olarak da tanımlanan pazarlamanın, gerek yapılış biçimi gerekse içerdiği yaklaşımlar, hızlı bir "değişim ve gelişim" içinde olan bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkisi altındadır. Dolayısıyla, "pazarlama" sürekli olarak "güncellenmesi gereken bir bilgisayar programına benzetilebilir". Aksi durumda, güncellenmeyen bir bilgisayar programının ortaya çıkan yeni virüs ve casus programlara karşı etkisiz kalması gibi, yeni teoriler, yaklaşımlar ya da yöntemler ile desteklenmeyen pazarlamanın, giderek artan ve çeşitlenen tüketici istek ve ihtiyaçları ile aralarında doğrusal olmayan ilişkilerin olduğu çevresel etmenler karşısında, günümüz pazarlarında faaliyet gösteren işletmeler için yetersiz bir içeriğe sahip olması muhtemeldir. Bundan dolayı; günümüz pazarlama problemlerinin çözümü için pazarlama, psikoloji, sosyoloji, matematik ve hatta yapay zekânın bir arada kullanılmasını gerektirmektedir.
Bu kitap çalışmasında, güncel pazarlama yaklaşımlarından örnekler verilmek­tedir. Kitapta, sırasıyla "lojistik" /''elektronik posta ile pazarlama" /''yeşil pazar­lama", "organik gıda ve tüketici davranışı" /''ihracat pazarlaması performansı", "ağızdan ağıza pazarlama" /''ambalajlama ve satın alma davranışı" /''satış gücü motivasyonu" ile "tüketici marka tercihi" konuları ile ilgili gerek araştırma içe­ren gerekse de teorik güncel makaleler yer almaktadır. Kitap için değerli çalış­malarını göndererek, katkıda bulunan tüm meslektaşlarıma yürekten teşekkür­lerimi sunuyorum.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963