scorecardresearch.com Eski Aşklar, Yeni Aşklar ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Eski Aşklar, Yeni Aşklar

Eski Aşklar, Yeni Aşklar

Yazar : Hıncal Uluç, Ayşe Özyılmazel

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : TURKUVAZ YAYINCILIK

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İki ayrı kalem; zamansız bir usta ve cesur bir kadından aşka dair aforizmalar…


“Ve bir kez daha anladım ki, Sevgililer Günü’nü yaşamak için insanın sevgilisi olması gerekmiyor… Sevmesi yeterli… Seviyorsan gün senin…”
Hıncal Uluç
“…14 Şubat Sevgililer günü kutlamalarına en burun bükenler bile çaktırmadan düşünürler kendi kendilerine… Herkes sevilmek ister hesapsızca.”
Ayşe Özyılmazel

Aşk!.. Yeryüzünde daha çok konuşulmuş bir konu yoktur herhalde. Eskisiyle, yenisiyle, her çağda, hayatımızın her anında aşk… İster ateşiyle yanın, ister olmadığına inanın… Herkes aşktan dem vurur bir zaman… Ancak öyle insanlar vardır ki aşkı onlardan dinlemenin tadı bambaşkadır.
İşte bu kitapta, aşkın bilinen hikâyesini, çok farklı anlatan iki özel insandan dinleyeceğiz. Biri Türkiye’nin en büyük gazetecilerinden, 7’den 70’e herkesin sevgilisi Hıncal Uluç. Hayatının her döneminde, yaptığı her işte aşkı dolu dolu yaşayan, 71 yıllık bir çınar. Köşe yazılarında kalplere dokundu; içimize işleyen öyküler, birbirinden derin sözler söyledi sevdaya dair yıllarca.
Diğeriyse köşe yazarlığından müziğe, özgün tarzını cesurca yansıtan Ayşe Özyılmazel. Bugünü anlatan gerçekçi gözlemlerini, mizahi üslubuyla gözler önüne serdi Sabah gazetesindeki yazılarında.
Eski Aşklar… Yeni Aşklar bu iki ismin köşe yazılarından derlenmiş aşka dair aforizmalarından oluşuyor. Bu aforizmalar birbirine yönelik karşılıklar ve cevaplar değil. Bu aforizmalar kendi yüreklerinden okuyucularına gönderdikleri duyguların rastlantısal bir şekilde ard arda gelişidir yalnızca.
Yüreğinde gerçek aşkı taşıyan bütün insanlara sevgilerimizle…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963