scorecardresearch.com Dünyay’yı Yöneten Gizli Güçler ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dünyay’yı Yöneten Gizli Güçler

Dünyay’yı Yöneten Gizli Güçler

Yazar : Ömer Altıntop

Sayfa Sayısı : 206

Yayınevi : MY KİTAP

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kaostan düzen kurmak onların işi. Dünya''nın neresinde ve ne zaman savaş çıkacağına onlar kararveri-yor. Çıkan savaşlarda en çok kârı yine onlar yapıyor. Darbeler ve ekonomik krizler onların başının altından çıkıyor. Önce kaos oluşturuyorlar sonra da kendi çıkarları doğrultusunda yeni düzen kuruyorlar.
Elli yıl.yüz yıllık planlar hazırlayıp ve bunları hayata geçirerek tüm dünyayı istekleri doğrultuda şekillendiriyorlar. Örneğin I. II. ve III. Dünya Savaşlan''nın planları 1870''li yıllarda Amerikalı General Albert Pike tarafından hazırlandığını biliyor muydunuz? 1789 yılındaki Fransız İhtilalini gerçekleştiren yine onlardı.
Haçlı Seferlerinden başlayıp günümüze kadar gelişen dünya siyasetinde yine onların parmağı bulunuyor. İsimleri gibi örgütleniş şekilleri de gizemini koruyor. Kimi zaman yeraltında, kimi zaman ise zirvede oluyorlar. Birbirinin devamı niteliğindeki bu örgütlerin isimleri değişse de ideolojileri değişmiyor.
Kim mi bunlar? Tapınak Şövalyeleri, Gül-Haç Kardeşliği, İlluminati, B''nai B''rith, Trilateral Komisyon, Bilderberg, Council on Foreign Relations (CFR), Kuru Kafalar ve Kemikler (SBS), Bohemian Grove, IMF, Dünya Bankası, Evangelistler, Gladio ve Masonluk...
Dünya''yı Yöneten Gizli Örgütler isimli çalışmamızda Dünya siyasetine ve Anadolu tarihine yönveren örgütlerin faaliyetlerini Binli yıllardan başlayarak günümüze kadar ki süreci incelemeye çalıştık.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963