scorecardresearch.com Dünya nasıl yönetilir? ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dünya nasıl yönetilir?

Dünya nasıl yönetilir?

Yazar : ANDRE DE GUILLAUME

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : RESİF YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Burada gizemli bir şey yok: bu aramızdaki en ahlaksız, hırslı ve kararlıların yapabileceği bir iştir.”


"Machiavelli''nin Prens''inden beri mutlak güç hakkında yazılmış en iyi kitap" Associated Press
Haydi, dürüst olalım: İçten içe hepimiz Dünya’ya hâkim olabilmeyi arzularız. Ne var ki pek azımızın buna yeltenecek cesareti vardır. Üstelik neyi nasıl yapacağımızı gösteren kaynaklara ulaşmak da bir o kadar zordur.
İşte şimdi herkese dünyayı nasıl yöneteceğini anlatacak bir kitap var! Tarihin akışını nasıl yönlendireceğinizi, çevrenizdeki insanların aklına ve kalbine nasıl hükmedeceğinizi ve işleri nasıl başarıyla yürüteceğinizi öğrenin. Çıktığınız bu uzun yolculukta karşılaşacağınız zorlu soruların cevaplarını okuyarak keşfedin:

·      Başa geçmek için gereken özelliklere sahip misiniz?

·      İktidarı nasıl ele geçireceksiniz?

·      İktidarda kalmayı nasıl başaracaksınız?

·      Gücü ele geçirince onunla ne yapacaksınız?

·      Gitme zamanı geldiğinde, iktidarı sakince mi bırakacaksınız yoksa dünyayı düşmanlarınızın

başına mı yıkacaksınız?

Andre De Guillaume’nin kitabı, basit, açık ve keyifli bir ilkesizlikle her çağdan güç delilerinin hikâyelerini renkli illüstrasyonları ile birlikte anlatırken; nasıl bir kukla hükümet kuracağınızı, muhalefeti nasıl susturacağınızı ve rakiplerinizi nasıl alt edeceğinizi, tarihe mal olmuş liderlerin ağzından aktarılan anekdotlar ile açıklıyor.

“Önemli olan tarih yazmak değil, tarih yapmaktır.” Otto Von Bismarck

ÖVGÜLER:

“Küresel politikaya eğlenceli bir bakış.” Razor

“Tarihten çıkarılan dersler... ...büyük liderlerin başarılarından örnekler... ...diktatörler için flört tavsiyeleri...” New York Daily News

“Bütün zenginliğinizi, o kadar seksi ve mutlak güç ile gelen paranoyayı nasıl idare edeceksiniz? Cevapları bu kitapta.” The Salt Lake Tribune

“Böylesi bir kariyeri gerçekten istiyor musunuz? Bu kitabı alın ve öğrenin.” Daily Tribune

“Dudaklarınızda küçük bir gülümsemeyle tarihteki büyük şahsiyetlere bir bakış.”

The Middeletown Journal

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963