scorecardresearch.com Doğal Kaynaklar Mevzuatı ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğal Kaynaklar Mevzuatı

Doğal Kaynaklar Mevzuatı

Yazar : Mustafa Tamer

Sayfa Sayısı : 445

Yayınevi : MUSTAFA TAMER STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI YAYINEVİ

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kamu ve yerel yönetimler konusundaki çalışma ve eserleriyle tanınan konun uzmanı Vali ve Kamu Yönetimi Uzamanı Dr. Mustafa TAMER’in sabırsızlıkla beklenen Doğal Kaynaklar Mevzuatı kitabı çıkmıştır. Bu kitapta kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar, üniversiteler, belediyeler, il özel idareleri, valilikler, kaymakamlıklar, ile işyerleri, işletmeler ve vatandaşlar için son derece önemli bilgiler yer almaktadır

Uygulamada çeşitli mevzuat hakkında çok sayıda eser bulunmasına rağmen doğal kaynaklar ilgili belli başlı bir çalışmanın olmadığı görülmektedir. Bu alanda değişik ve dağınık vaziyetteki mevzuat ve bilimsel çalışmaların bir arada bulunacağı ”bir başvuru kaynağı” yok gibidir. İşte bu boşluğun verdiği cesaretle özellikle madenler, petrol, doğalgaz, jeotermal ve su kaynakları ile ilgili mevzuatın ve çalışmaların bir araya getirildiği bir çalışmayı yapmayı amaçladıktan sonra bu eser ortaya çıkmıştır.

Yerel yönetimler ve diğer idareler için doğal kaynaklar alanındaki düzenlemelerin bir arada ve sistematik olarak bulunması uygulayıcılar açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu alanda bulunan, kanun yönetmelik, genelge ve yargı kararlarının mümkün olduğunca derlenmesine çalışılmıştır.

Diğer yandan, daha tasarım aşamasından bu yana çok ilgi gören kitap mevzuatta ve uygulamada meydana gelen değişmeleri yansıtacak şekilde en son değişiklikleri yansıtacak şekilde yayınlanmasına karar verilmiştir. Artık yasal metinlere ulaşmak özellikle internet üzerinden daha kolay olduğu için onların yerine Danıştay kararları ve İçişleri Bakanlığı genelge ve görüşleri eklenmiştir. Bunlardan başka; konu başlıkları olarak; madenler, petrol, doğalgaz, jeotermal ve su kaynakları olarak sıralanabilir.

Ayrıca kitabın tam anlamıyla bir ‘’başvuru kaynağı’’ olması hedeflenmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Madenler
- Yer Altı Suları
- Petrol
- İçme Suyu
- Doğal Gaz
- LPG
- Jeotermal
- Bioyakıt
- Kaplıcalar
- Enerji
- Mineralli Sular
- Yenilenebilir Enerji
- Su Kaynakları
- Hafriyat
- Su Ürünleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963