scorecardresearch.com Cola'nın Sırrı Ve Çiş ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cola'nın Sırrı Ve Çiş

Cola'nın Sırrı Ve Çiş

Yazar : Muammer Karabulut

Sayfa Sayısı : 135

Yayınevi : GÖKBÖRÜ YAYINCILIK

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


100 Yıllık Sır Deşifre Edildi
Dünyayı tekeline alan ve yenilmez sanılan devlerin, inanılmış mücadelelerle alt edilebileceğini gösteren Yazar Muammer KARABULUT, Coca Cola ile olan savaşını ve bu savaş esnasında yaşadıklarını romanlaştırarak kaleme almıştır.
Çok severek milyarlarca dolar servet kazandırdığımız bir markanın, tüm insanlığı nasıl kandırdığını ve zehirlediğini, hiç bilinmeyen sırrını deşifre ederek insanlığa sunarken, hemen hepimizin tiksindiği vücudumuzdaki sıvının ( idrarın ) ise ne kadar faydalı olduğunu karşılıklı mukayeseler yaparak gözler önüne sermiştir. Coca Cola firmasını dünya çocukları adına mahkemeye veren Muammer KARABULUT, duruşmalar esnasında “asla sırrımızı açıklayamayız eğer istiyorsanız formülümüzü verelim” diye savunma yapmaya kalkan firma avukatlarının, farkında olmadan sundukları, sözüm ona üstü kapalı formül ile Cola’nın özünü çözer! Bu olay, yurtdışında binlerce kez haber yapılırken, ne yazık ki ülkemiz basınında hiç yer bulamadığı gibi, adeta ört bas etmeye kalkılırcasına ülke kamuoyundan da gizlenilmeye çalışılmıştır.
Hemen herkesin, özellikle anne babaların başucu olacak bu kitapta, insanlığın nasıl sömürüldüğünü ve kandırıldıklarını ibretle okuyacak, okudukça da yaşadığınız bir çok hayatınızın gerilerinde bırakarak, yepyeni bir özgüvenle geleceğe bakacaksınız.
Cola’nın Sırrı Ve Çiş

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963