scorecardresearch.com Çılgın Bir Kitap ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çılgın Bir Kitap

Çılgın Bir Kitap

Yazar : Fatma Gri

Yayınevi : ARES YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


* Türkiye''yi ziyaret eden ufolar çiğköfteyi, bazlamayı ve hamsiyi sevdiler mi?

* Bir altın gününde, örümcek ağından dantel ören, eski kahraman kim?

* Minik Hüsnü, “Kim 500 mililitre su ister?” yarışmasını kazandı mı?

* Elinde kılıcıyla, “Pembe Belâ Harbi Bebek” olarak dehşet saçan kızı durduran, İstiklal Savaşı''nın minik kahramanı kim?

* “ii-nbr-hg-tımam...” gibi ucube yazılarla gece gündüz yazışan öğrencilerin başına neler gieldi?

* Minik kızlar futbol oynayınca, “ofsayt” kuralını anlayabildiler mi?

* Takla atabilen, şınav çekebilen, titreşimiyle masaj yapabilen, sim kart yuvasına döktüğünüz malzemelerle yemek yapabilen ve daha birçok gerekli-gereksiz özelliği olan müthiş cep telefonunun adı ne?

* Gınâmettin Bey, içindeki TV canavarını durdurmak için ne yaptı?

*''Bobo Temizlik ve Zayıflatma Ürünleri'' kimlerin başını yaktı?

* Yerken gıdaklamayan, iyi pişmiş pilicin markası ne?

* Kendisine uçak çarptığı için görme engelli olan Kınalı Yapıncak''ın kızının kolundaki fındık kadar ''ben'', neden artık ceviz kadar?

* ''Dandik Haber'' gazetesi bir milyar parçadan oluşan yemek takımını kaç kupona veriyor?

* İlköğretim öğrencileri, muzır sorulara hangi zıpır cevapları verdiler?

Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı içiiiin;

KİTABIN İÇİNE GİRİN!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963