scorecardresearch.com Çaylar Benden ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çaylar Benden

Çaylar Benden

Yazar : Kenan Tunç

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : ARES YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu romanı okumaya başlayan pek çok kişi, romanda kendini bulacak ve kitap daha bitmeden iç dünyasındaki büyük değişimin ayak seslerini hissedecektir. Çünkü bu roman, hayatın gerçeklerinden yola çıkarak, yürekten gelen bir samimiyet ve güzel günlere olan özlemin hasretiyle kaleme alınmıştır..
Romana ‘’ Çaylar Benden ‘’ ismini verdik. Çünkü bu kelimede bir muhabbetin, bir sevginin gizli olduğunu biliyorduk. İstedik ki bu roman, daha başlığıyla tebessüm ettirsin insanlarımızı. Çünkü, stres ve bunalımların arttığı günümüzde, insanlarımızın en çok morale, sevgiye ihtiyacı vardır. ‘’ Çaylar Benden ‘’ diyerek gönül sohbetlerine kapı aralamak istedik. Kültürümüzün bir parçası olan çay muhabbetlerindeki pozitif enerjiyi okurlarımızla paylaşmaya, o sevgi ve muhabbet ortamlarını yüreklerimizde hissettirmeye çalıştık. Bu sevgi ve muhabbet ortamında, ihmal ettiğimiz pek çok değerimizi yeniden anlatıp hatırlatmaya gayret ettik. Romanın hazırlanması bitince şöyle geriye doğru bir baktık ki çay muhabbeti tadında okunacak bir eser ortaya çıkmış. Bu nedenle ‘’ Çaylar Benden ‘’ dedik ve çay muhabbeti tadında, huzur damlacıkları serpiştirdik gönül dünyamıza…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963