scorecardresearch.com Best Of Hıncal'ın Yeri 10 ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Best Of Hıncal'ın Yeri 10

Best Of Hıncal'ın Yeri 10

Yazar : Hıncal Uluç

Sayfa Sayısı : 191

Yayınevi : ALTIN KİTAPLAR

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Şiddetli bir fırtınada ağaçlar nasıl sarsılırsa, yaşamın bu hızlı temposunda bizler de sarsılıyoruz. Yaprakların, kimi zaman ise dalların ağacı terk etmeleri gibi, bizi biz yapan duygular da adına "yaşam" denilen fırtınada yitip gidiyorlar. Hıncal, başarılı bir yazar olduğu kadar, yaşamın küçük ayrıntılarının peşinde koşan renkli bir kişilik. Minik bir kız çocuğunun dudaklarındaki tebessümün değerini bilen, süzülen tek damla gözyaşının acısını çeken hassas bir yürek. Hıncal, elbette fırtınayı durduramayacağını biliyor, ama pardösüsünü giyip, şemsiyesinin alına girerek yürümektense boynuna renkli bir fular takıp, başını dimdik kaldırıyor. Koştuğunda eteğinden gümüş parıltılar dökülen kızı, rengarenk uçurtması gökyüzünde neşeyle gezinen çocuğu, masalsı anlatımıyla ize aktarıyor. Eski bir piyanonun yıpranmış tuşlarına sıkışıp kalan yorgun notaları kurtarıyor, kırık dökük kutulara hapsedilen çaresiz renkleri özgür kılıyor. Şefkatli bir babanın çocuğuna usul usul anlattığı masalları kulağımıza fısıldıyor. Hıncal ın en iyilerini...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963