scorecardresearch.com Aşkın Romanı ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşkın Romanı

Aşkın Romanı

Yazar : CAMILLE LAURENS

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : DHARMA YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Aşk bir yoksunluktur, eksik olan, ortada olmayan, yürürlükten kalkmış, artık inanılmayan, ne olduğu bilinmeyen bir şeyi barındırır. Burada olmayan bir şey, kaybettiğimiz, tabii ona sahip olabildiysek... aşkın bize verdiği bizi aşktan ayırır, bizi uzakta tutar, daha fazla yaklaşamayız, bir duvara çarparız, aşkın duvarına; sadece aşkın olabileceği gibi kör bir duvar; bşuna tıklatır, tık tık deriz, buradayım aşkım... ama, açmıyor, açılmıyor, sadece biraz aralanıyor, böyleyken giremezsiniz, evinize girer gibi olmuyor, hayır, hiç şüphesiz özel bir mülk, aşk, kişiye özeldir, genellenemez. Femina ödüllü yazar Camille Laurense, dilimize çevrilen bu önemli kitabında aşkı romanlaştırıyor, adeta aşkın romanını yazıyor. Laurens, romanının kahramanı Camille''in (yazar mı?) aşk üzerine düşünmeye başlamasıyla kendini geçmişinin aşk labirenetlerinde buluyor. Yazar ya da roman kahramanı Camille, La Rochefoucald ve onun aşk üzerine düşünceleri arasında dolanıyor, daha sonra büyük nine Sophie, anneanne Marcelle, anne Simone ve nihayet kızı, Camille Laurens art arda sökün ediyorlar. Her kadın için, kendi çocuğunun sormaya asla cesaret edemediği sorular soruyor yazar: "sevdi mi?", "sevildi mi?", "aşk bu mu?"
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963