scorecardresearch.com Aklını En İyi Şekilde Kullan ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aklını En İyi Şekilde Kullan

Aklını En İyi Şekilde Kullan

Yazar : Tony Buzan

Sayfa Sayısı : 221

Yayınevi : ARION YAYINEVİ

Tür : Güncel-Genel Konular

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Beyniniz uyuyan bir dev gibidir," diyor Tony Buzan bu akılları zorlayan, cezbedici, bilgi yüklü kitabın önsözönde.
 • Bayin kapasitemizin normalde çok küçük bir kısmını kullandığımız -yüzde 1''den azını- şimdilerde hemen hemen herkesçe bilinmektedir; geri kalan kısmın kullanılmayan muazzam potansiyeli geliştirmek için bu kitap öğrenceksiniz: * Bellek-temel kapasitenizi; gerçekleri, isimleri, yüzleri akılda tutmak için özel yeteneklerinizi * Dinlemek - neler söylediğini aklınızda tutmaya yarayacak anahtar sözcükleri seçmeyi * Görmek - gözünüzün daha berrak, irdeleyici, geniş ve çabuk görme yeteneğini * Mantık -mantıklı düşünmede irdelemeyi ve karar vermeyi ilerletecek on temel alanı * Sayısal Yetenek - birkaç saniyede karmaşık toplama , çıkarma, çarpma ve bölmeleri yapmak için basit teknikleri Hayre verici bilgilerle dolu olan bu kitap, beynin sağ ve sol yanlarının, alt ve üst kısımlarının değişik zihinsel işlevleri ile ilgili son buluşları; hızlı okuma ve not tutma tekniklerini; özel hafıza sistemlerini ayrıntılarıyla vermektedir. Kavramları almana ve günlük yaşama uygulamanıza yardımcı olacak kendi kendini ilerletme alıştırmaları, kendi kendine kontroller ve çizimler vardır. AKLINI EN İY ŞEKİLDE KULLAN, beynindeki uyuyan devi uyandırıp, daha etkilii düşünmek, öğrenmek, okumak ve ezberlemek isteynler için vazgeçilmez bir rehberdir. Psikolog, eğitimci ve şair olan Tony Buzan, beyin ve fonksiyonlarına ilişkin birçok kitabın yazarıdır. Ayrıcı dünyanın her yanında bulunan Öğrenme Yöntemi Guplarının kurucusudur. İngiltere''de yaşamaktadır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963