scorecardresearch.com Açıklıyorum : Kral Çıplak ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
Açıklıyorum : Kral Çıplak

Açıklıyorum : Kral Çıplak

Yazar : Hakan Aygün

Sayfa Sayısı : 239

Yayınevi : TURUNCU MEDYA YAYINCILIK

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Türkiye, "gizli komünist" bir ülkeydi. Yıllarca aldatıldı. 80lerdeki Özallı yıllarda serbestleşme başladı. Televizyon yayıncılığının serbest rekabete açılması ise çok daha geç geldi. Özel televizyonların ortaya çıkmasıyla birlikte, tıpkı tek parti döneminden çıkışta olduğu gibi, tek kanal döneminden çıkışın sancıları yaşandı. "Gizli komünizmin" asıl tasviyesi de özel televizyon yayıncılığıyla başladı. Çok gürültü koptu. Tek kanaldan yayına alıştırılan Türk halkı, her yeniliğe karşı çıktığı gibi, bu zenginliğe de karşı çıktı. Özellikle haberler çok eleştirildi, magazinleşme tartışmaları yaşandı. Fakat büyük tartışmalara sahne olan özel televizyonculuğun doğuşu ve ilk yılları hiç yazılmadı. Özel televizyon haberciliğinin ilk isimlerinden Hakan Akgün, tüm tartışmaların perde arkasında kalan olayları "Açıklıyorum: Kral Çıplak" adlı kitabında anlatıyor. * Apo nasıl kandırıldı? * Apo Mitle temasını bana anlattı... * CIAciler Erbakanı nasıl sorguladı? * Hasan Mezarcının hayatını nasıl kararttım? * Levent Oran gerçeği... * Genel Kurmay direkt olarak patronları arardı. Bu görev Genel Kurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnakındı. * Çiller, Mesut bey yayına çıkmasın diye elektrikleri kestirdi.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963