scorecardresearch.com 365 Gün İstanbul 2010 Masa Takvimi ve Tüm Güncel-Genel Konular Kitapları Radikal Kitap'ta!
365 Gün İstanbul 2010 Masa Takvimi

365 Gün İstanbul 2010 Masa Takvimi

Sayfa Sayısı : 365

Yayınevi : FASTBOOK YAYINLARI

Tür : Güncel-Genel Konular

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜM GÜZELLİKLERİYLE İSTANBUL

İSTANBUL’UN BİLİNMEYEN GÜZELLİKLERİ

HERKESİN ARŞİVİNDE OLMASI GEREKEN BİR TAKVİMDEN ÖTE BİR KAYNAKÇA

TARİHTE BUGÜN NELER OLDU?

TARİHİ MEKANLARIN TARİHÇELERİ

İÇ VE DIŞ MEKAN GÖRSELLERİ

ÖZLÜ SÖZLER


365 gün İstanbul takvimi İstanbul’un tarihi yerlerini sizlere daha detaylı sunabilmek için hazırlanmıştır. Hem içerik hem de görsel olarak kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan 365 gün İstanbul 2010 takvimi, 7’den 77’e herkesin dikkatini çekecek bir takvim olarak oluşturulmuştur.
Takvimde, değişik açılardan çekilmiş olan iç ve dış görseller dikkat çekici olup, içindeki tarihi bilgiler ufkumuzu genişletmeye yardımcı olacaktır.

İstanbul’un bilinmeyen ya da unutulmaya yüz tutmuş yerlerinin tekrar hafızlarımızda canlanmasını sağlayacak olan 365 gün 2010 İstanbul takvimi tüm detaylarıyla sunulmuştur. Kapsamlı bir çalışma olan bu takvimde, İstanbul’un camilerini, sinagoglarını, çeşmelerini, kalelerini, kiliselerini, anıtların, ayazmalarını, fenerlerini, hisarlarını, hamamlarını, iskelelerini, kasırlarını, kemerlerini, korularını, köşklerini, kulelerini, kütüphanelerini, külliyelerini, medreselerini, mescitlerini, müzelerini, sarayların, tekkelerini, türbelerini, yalılarını vs. bulmak mümkün.
Tarihte bugün bölümüyle İstanbul tarihi mekanlarının yanı sıra Türkiye’mize ait önemli olayları öğrenmek mümkün olacaktır
Ajanda niteliği de taşıyan 365 gün İstanbul takvimi, notlar bölümüyle de masa üstünde o güne ait notların görünmesini sağlayacaktır.
Takvimin masa üstüne konulabilmesi hem göze İstanbul manzaralarını ve tarihini sunarken hem de kendi notlarımızı görebilmemizi sağlarken, diğer bir yandan özlü sözlerle bir renk katacaktır.
2010 İstanbul Kültür Başkenti projesinden dolayı da 356 gün 2010 İstanbul takvimi bu konuda kapsamlı bir rehber olmaya adaydır.
356 gün İstanbul takvimi yılbaşına özel sunulabilecek en güzel hediyelerden biri olabilecek özelliktedir. Hem görsel hem de tarihi bölümlerinin haricinde notlar bölümüyle kişiye özel bir hale gelmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963