scorecardresearch.com Yediiklim Lise-Önlisans Bankacılık Sınavları Konu Kitabı Genel Yetenek Genel Kültür ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yediiklim Lise-Önlisans Bankacılık Sınavları Konu Kitabı Genel Yetenek Genel Kültür

Yediiklim Lise-Önlisans Bankacılık Sınavları Konu Kitabı Genel Yetenek Genel Kültür

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 727

Yayınevi : YEDİİKLİM EĞİTİM YAYINCILIK

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ülkemizin her geçen gün büyüyen ekonomisine paralel olarak kamu ve özel sektör bankacılığı da gelişmektedir. Bu gelişmenin doğal bir sonucu olarak kamu ve özel sektör bankaları şube sayısında ve verilen hizmet çeşitliliğinde her geçen gün kendisini geliştirmektedir. Yeni şubelerin hızla açılmaya devam etmesi yeni personel istihdamını da beraberinde getirmektedir.
Bankalar, personel istihdamını düzenledikleri çeşitli sınavlarla sağlamakta ve her yıl on binlerce yeni insan bankacı olarak işe başlamaktadır. Bankacılık sınavlarında başarılı olan adayların iyi bir altyapıya sahip oldukları, düzenli ve yeterli bir çalışma sürecinden geçtikleri bir gerçektir.
Yayınevimiz tarafından sizlere sunulan “Bankacılık Sınavlarına Hazırlık – Şekil Yeteneği”kitabı bankacılık sınavlarında başarılı olmak isteyen adayların en büyük yardımcısı olacaktır.
Her yıl düzenli olarak sınav yapan ve istihdam yaratan Halk Bankası, Ziraat Bankası,Vakıfbank, Şekerbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Finansbank ile diğer bankalar ve katılım bankalarının (Bank Asya, Türkiye Finans, Albaraka Türk) bankacılık sınavları için sizlere “Bankacılık Sınavlarına Hazırlık – Şekil Yeteneği” kitabını sunmaktan dolayı mutluyuz.
“Bankacılık Sınavlarına Hazırlık – Şekil Yeteneği” kitabımız üç ana başlıktan oluşmaktadır:
Şekil Yeteneği ve Mantıksal Akıl Yürütme
Sözel Mantıksal Akıl Yürütme
Şekil Yeteneği ve IQ
Sayısal Mantıksal Akıl Yürütme
Tablo, Grafik Okuma ve Yorumlama IQ
Sözel Yetenek
Sayısal Yetenek
“Bankacılık Sınavlarına Hazırlık – Şekil Yeteneği” kitabının hazırlanması aşamasında en temel referansımız bankaların düzenlemiş oldukları sınavlarda sordukları sorular olmuştur. Öncelikle tüm çıkmış sorular tek tek incelenmiş ve analiz edilmiştir. Bu soruların çözülebilmesi için gerekli konu altyapısı hazırlanmış ve konu içlerinde bankacılık sınavlarında karşılaşabileceğiniz sorulara yer verilmiştir. Ayrıca bankacılık sınavlarında çıkmış soruların (2012 dahil.) tümüne çözüm yazılarak ilgili yerlerde bu sorular istifadenize sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963