scorecardresearch.com Pegem Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müfettiş Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık El Kitabı ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müfettiş Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık El Kitabı

Pegem Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müfettiş Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık El Kitabı

Yazar : Komisyon --

Sayfa Sayısı : 740

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bilindiği üzere, Millî Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müfettişliği ihtiyacını karşılamak üzere Millî Eğitim Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı düzenlemektedir. Bakanlıkça yapılan sınavda; aşağıdaki konuları kapsayan 100 soruluk ve cevaplama süresi olarak 110 dakika verilen bir test uygulanmaktadır.

A- GENEL MEVZUAT (1’den 30’a kadar olan sorular)
1) T.C.Anayasası,
2) İdare Hukuku(Genel Esaslar, İdari Yargı, Türkiye’nin Yönetim Yapısı)
3) Devlet Memurları Kanunu,
4) İl idaresi Kanunu,

B- ÖZEL MEVZUAT (31’den 60’a kadar olan sorular)
1) Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun,
2) Milli Eğitim Temel Kanunu,

3) Özel Öğretim Kurumları Kanunu ile 1702, 4357, 5816 ve 3628 sayılı Kanunlar,

C- ÖZEL ALAN BİLGİSİ (61’den 90’a kadar olan sorular)
1) Ortaöğretim kurumları ile ilgili idari yönetmelikler,
2) Eğitim-öğretim çalışmaları ile ilgili yönetmelikler,
3) Branş bilgisi,
4) Öğretim metot ve teknikleri,

D-YABANCI DİL (91’den 100’e kadar olan sorular)
İngilizce, Fransızca Almanca dillerinden birisi. (Yabancı dil puanı ortalama puanları eşit olan adayların başarı sıralamasında dikkate alınır.)

Kitapta, yukarıdaki konulardan branş bilgisi ve yabancı dil konuları hariç bütün konuların son güncellenmiş haline yer verilmiştir. Ancak, mevzuatla ilgili konuların sürekli değişmeye açık olması nedeniyle, sınava girecek olanların mevzuattaki olabilecek değişikliklerin takip etmesinde yarar görmekteyiz. Bu amaçla, adayların, mevzuatın en son halini Başbakanlığın Mevzuat Bilgi Sisteminden (http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr) takip etmelerini önermekteyiz.

Yukarıda verilen konuların son hali kitapta yer almakla birlikte, konuların sonunda tarama testi ve geçmiş yıllarda yapılan çeşitli sınavlarda çıkmış sorulara ve 2005, 2006, 2007 ve 2009 yılında yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınav sorularına da yer verilmiştir.

Kitabımızın sınava hazırlanan adayların başarılarına katkı getirmesi dileklerimizle …

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963