scorecardresearch.com Pegem Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık Seti (2 Kitap) ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık Seti (2 Kitap)

Pegem Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık Seti (2 Kitap)

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 1264

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitapların İÇİNDEKİLER bölümünü; yukarıda yer alan KİTABA GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ linkini tıklayarak ya da DOKÜMANLAR kısmında yer alan .pdf dosyasını açarak inceleyebilirsiniz.

MEB Yönetici Atama Yönetmeliği (MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK) 13 Ağustos 2009 tarih 27318 sayılı Resmi Gazetede Yayımlandı.

Yönetmelikte yer alan konu başlıkları dikkate alınarak hazırlanan bu sette 2 kitap yer almaktadır.

1. Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık El Kitabı (Konu Anlatımlı)
2. Eğitim Kurumları Müdür Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık Soru Bankası

Kitaplarımızla ilgili daha geniş bilgi sahibi olabilmek için; yukarıda yer alan KİTABA GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ kısmından ya da DOKÜMANLAR kısmında yer alan .pdf dosyasından inceleyebilirsiniz.

Yönetmelikte MÜDÜR YARDIMCILIĞI için belirtilen konu başlıkları ve ağırlıkları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:
a) Türkçe-dil bilgisi: %10,
b) Resmî yazışma kuralları: % 5,
c) Atatürk İlkeleri ve Türk İnkılâp Tarihi ve Ulusal Güvenlik: % 10,
ç) T.C. Anayasası: (Toplam %9)
1) Genel Esaslar: %3,
2) Temel Hak ve Ödevler: %3,
3) Cumhuriyetin Temel Organları: %3,
d) Genel Kültür: % 6,
e) 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu dâhil görevin gerektirdiği diğer temel mevzuat % 60.

Kitapların içeriği ilgili yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmış ve içerik buna göre titiz çalışmalar sonucunda oluşturulmuştur:

Kitaplarımızın, bu sınavlara hazırlanacak olan eğitimcilerimize yararlı olmasını ve sınavlardaki başarılarına katkı getirmesini diliyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963