scorecardresearch.com Özel Güvenlik Eğitimleri Ders Kitabı ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Güvenlik Eğitimleri Ders Kitabı

Özel Güvenlik Eğitimleri Ders Kitabı

Sayfa Sayısı : 677

Yayınevi : DÖRTBAY YAYINLARI

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her devlet yapısı içerisinde gerek yöneticiler açısından gerekse yönetilenler açısından bir "güvenlik" algılaması vardır. Maslovv, ihtiyaçlar piramidini oluştururken doğal ve içten gelen insiyakları dikkate almıştır. Bir birey açısından Maslow’un yaklaşımı ne kadar dikkate degerse toplum açısından da bir o kadar önem arz eder. Doğal süreç içerisinde güvenlik ihtiyacı, birey-toplum ilişkisi açısından fizyolojik ihtiyaçlardan sonra ikinci sırada yer alır. Toplumsal refleks ve geleneklere göre bu sıralama değişkenlik arzetse de temelde böyle bir ön kabulün olduğu yadsınamaz. Zira, tam olarak güvenlik sorununu aşamamış devletlerde ne ekonomik, ne sosyal ne de kültürel alanlarda kurumsallaşmış ve uzun vadeli "gelişme" sağlanamamaktadır. Bunun içindir ki bir çok gelişmiş Avrupa ülkesinde "güvenlik konsepti" hükümet programlarına konulmaktadır ve seçmenlerin tercihlerinde belirleyici olmaktadır.
5188 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte ülkemizde ortaya çıkan genel eğilim, güvenlik konusunda yeni bir konseptin ortaya çıktığı yönündedir Özellikle son günlerde artan şiddet eğiümi ve buna karşın ulusları aşan küresel mücadele temayülleri bunun bir göstergesidir. ABD, İngiltere, Mısır, İspanya ve Ülkemizde İstanbul’da meydana gelen terörist saldırılar bu süreci ve güvenlik kuramını farklı bir çizgiye oturtmuştur. Terörün, sınır aşan ve sınır tanımaz özelliği, uluslararası yardım ve dayanışmayı, kararlı ve kolektif bir mücadeleyi gerektirmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963