scorecardresearch.com İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI, YURTDIŞI EĞİTİM ATAŞELİĞİ, YURTDIŞI ÖĞRETMENLİK MEB SINAVLARINA HAZIRLIK ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI, YURTDIŞI EĞİTİM ATAŞELİĞİ, YURTDIŞI ÖĞRETMENLİK MEB SINAVLARINA HAZIRLIK

İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI, YURTDIŞI EĞİTİM ATAŞELİĞİ, YURTDIŞI ÖĞRETMENLİK MEB SINAVLARINA HAZIRLIK

Yazar : Tugay Fırat

Sayfa Sayısı : 702

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2001 yılı içerisinde yapılan İlköğretim Müfettiş Yardımcılığı, Eğitim Ataşeliği ve Yurt Dışı Öğretmenlik Sınavlarında başarı oranı oldukça düşük olmuştur. Bunun sebebi sınava giren adayların girdikleri sınavların kapsamında yapılan değişikliklerden haberdar olmamalarıdır. Yeni sınav kapsamına göre hazırlanan bu kitabın amacı sınavlara hazırlanacak olan adaylara, girecekleri sınavlarda sorumlu tutulacakları konular hakkında bilgi vermek ve bu konularda anlatım metinleri ve soru bankası ile tek kaynaktan çalışabilme imkanı sunmaktır. Konularında uzman kişilerin yardımı, soru hazırlamada deneyimli ölçme - değerlendirme uzmanları ile yapılan uzun ve titiz çalışma sonucunda konu anlatımı ve özgün sorulardan oluşan soru bankası bulunan bu kitap başarınızda önemli pay sahibi olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963