scorecardresearch.com Dönüşüm Adli Hakimlik 1998-2009 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dönüşüm Adli Hakimlik 1998-2009 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular

Dönüşüm Adli Hakimlik 1998-2009 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular

Yazar : Mehmet Altundiş

Sayfa Sayısı : 652

Yayınevi : SAVAŞ YAYINEVİ

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Adli ve idari yargı hakimlik sınavlarına hazırlanan adaylar için hazırlanmış elinizdeki bu kitapta 1998-2009 yılları arasında adli yargı hakim ve savcı adaylığı sınavlarında sorulan sorular ve çözümleri yer almaktadır.
Hakimlik sınavlarına hazırlanan adayların geçmiş yıllarda sorulan soruları çözmelerinde büyük önem bulunmaktadır. Zira birçok meslek sınavını organize eden ÖSYM geçmiş yıllarda adaylara yönelttiği soruların benzerlerini hatta çoğu zaman aynısını farklı yıllarda adaylara yeniden yöneltebilmektedir. Birçok kez aynı yıl içinde yapılan farklı meslek sınavlarında aynı soruların yer aldığına şahit olunmuştur. Bu durum geçmiş yıllardaki soruların çözülmesinin önemini artırmaktadır.
Kitapta yer alan soruların bazıları tarafımızca güncelleştirilmiş bazıları ise değiştirilmiştir. Çünkü soruların bazıları değişen mevzuat nedeniyle güncelliğini yitirmiş bazı sorular ise gerek ÖSYM gerekse mahkemeler tarafından iptal edilmiştir. Hangi soruların düzeltildiği ya da güncelleştirildiği soruların yanında bilgi olarak verilmiştir. Bu nedenle adaylar soruların cevaplarını değerlendirirken bu hususu göz önüne almadırlar.
Ülkede yaşanan hızlı kanunlaşma süreci içerisinde en temel kanunlarda bile çok kısa aralıklarda ciddi değişiklikler yapılmaktadır. bu değişiklik hızının hukuki güvenliği ciddi şekilde tehtid ettiği ortadadır. Kitapta 1 Kasım 2009 tarihine kadar yapılan mevzuat değişiklikleri dikkate alınarak gerekli açıklamalara yer verilmiştir.
Mehmet S. Yıldırım
Ankara- 15 Kasım 2009

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963