scorecardresearch.com Din Görevlileri Sınavlarına Hazırlık ve Soru Bankası ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Din Görevlileri Sınavlarına Hazırlık ve Soru Bankası

Din Görevlileri Sınavlarına Hazırlık ve Soru Bankası

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 432

Yayınevi : RAĞBET YAYINLARI

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki kitap, Diyanet İşleri Başkanlığı''nın yaptığı ve yapacağı yazılı sınavlara ve mülakatlara hazırlanmada kaynak sıkıntısı çeken adaylar ve mesleki bilgisini güncel tutmak isteyen din görevlileri için kaleme alınmıştır. Kitabımızda din görevlisinin genel olarak bilmesi gereken en önemli ayrıntılara yer verilmiştir. Kitaptaki bilgiler, Diyanet İşleri Başkanlığı''nın din görevlilerine tavsiye ettiği kaynak kitaplar arasından özenle seçilmiş; gereksiz detaylara girilmemiş, kısa ve öz bilgilerle yetinilmiştir. Böylece sınavlara hazırlanan adayın ve din görevlisinin çok kısa zamanda meslekî bilgilerini güncellemesi, aynı zamanda her din görevlisinin her an elinin altında bulundurup yararlanabileceği bir kaynak olması hedeflenmiştir. Soru Bankası bölümünde ise Diyanet işleri Başkanlığı''nın bugüne kadar yaptığı; İmam-hatip ve müezzin-kayyım yeterlik, Kur''an kursu öğreticiliği, vaizlik, vaizelik, yurtdışı, hac ve umre sınavlarında sorulan sorular kıstas alınarak çıkması muhtemel sorular hazırlanmıştır. Yeterlik, Uzmanlık, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit, Yurtdışı ve Hac sınavları için hazırladığımız bu kitapta bilgiyi harmanladık ve bir kapsül hâline getirdik. Az zamanda çok yol katetmeniz temennisiyle...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963