scorecardresearch.com Alp GYS Hazırlık (Milli Eğitim Bakanlığı) ve Tüm Görevde Yükselme Sınavları Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Alp GYS Hazırlık (Milli Eğitim Bakanlığı)

Alp GYS Hazırlık (Milli Eğitim Bakanlığı)

Yazar : Şükrü Türkmen

Sayfa Sayısı : 670

Yayınevi : ALP YAYINLARI

Tür : Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1) T.C. Anayasası bütünüyle ele alınıp değerlendirilmiş, Anayasanın genel esasları, Anayasada yer alan temel haklar ve ödevler ile devletin temel organları ele alınmıştır.

2) T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürk İlkeleri ile ulusal güvenlik konularına yer verilmiştir.

3) Devlet teşkilâtı ve teşkilât yapısı ile ilgili mevzuat üzerinde durulmuştur.
Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuat açıklanmıştır.
4) Türkçe, Dil Bilgisi konuları ile yazışmalara ilişkin kurallar, ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir.

5) Halkla ilişkiler ve davranış kuralları, kurumsal ve meslekî etik ilkeleri bağlamında yer almıştır.

6) Kurumlara ait" Görevde Yükselme Yönetmelikleri" ek olarak konulmuştur.

Bölüm sonlarında klasik değerlendirme (konu pekiştirme) sorulan ile işlenen konular özetlenmiş, uygulama testlerinin hemen arkasına cevap anahtarı ve ayrıntılı çözümlerine yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963